Spor Haber

Hava muhalefeti engeli

 

Milta Bodrum Marina işbirliğiyle Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından organize edilen BAYK Güz Trofesi II. Ayak yarışları 17-18 Kasım tarihlerinde hava muhalefeti sebebiyle  gerçekleştirilemedi.

27 Teknenin kaydının alındığı II. Ayak yarışlarında IRC ve Destek sınıflarına ek olarak uzun bir aradan sonra  Multi Hall destek sınıfı açılmıştır.

Hafta sonundan detaylar şöyle;

Katılımcılar Cumartesi sabahına yoğun yağmurlu ve de rüzgarlı bir hava ile başladılar. Sabah  Marina Yacht Club’ de toplanan ekipler için brifing sonrasında karada bekleyiş başladı. Rüzgar kuvvetinin ve yağışın etkisinin düşmemesi sebebiyle gün yarışsız sonlandırıldı.

Pazar gününe yarışabilme ümidiyle başlayan ekipler, planlanan saatte parkurda yerlerini aldı. Hakemler tarafından yapılan ölçümler sonucunda yarış için uygun hava şartları olmadığı belirlenerek ikinci gün de yarışsız sonlandırıldı.

BAYK Güz Trofesinin münferit ayak yarışlarında derecelendirme yapılmayacaktır. Atmasız puan durumlarını www.bayk.org adresinden takip edebilirsiniz.

BAYK Güz Trofesi III. Ayak yarışları 01-02 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
12. Uluslararası Travel Turkey Turizm Fuarı

Bodrum Ticaret Odası, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan 12. Uluslararası Travel Turkey Turizm Fuar ve Kongresi’ne B...

Kapat