Güncel Haber

Kocadon; Evlerde meydana gelen hasarı karşılayacağız.

 

Pazar gecesi meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşların zararlarını tespit etmek amacıyla belediye ekipleri görevlendirilirken, evleri zarar gören vatandaşların zararının Bodrum Belediyesi tarafından karşılanacağı açıklandı.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Belediye ekiplerinin mağdur olan vatandaşları tek tek dolaştıklarını ve vatandaşların zararlarını tespit ettiğini ifade ederek, vatandaşın zararını belediyenin karşılayacağını açıkladı. Başkan Kocadon; “Hasar daha ziyade bazı evlerde olmuş. Evlerde meydana gelen hasarı neyse onun hepsini karşılayacağız. Televizyon, buzdolabı, yatağı, koltuk, ev eşyası neyse vatandaşımızın hasarını karşılayacağız. Araç sahiplerini de yağmur öncesi uyardık. Dere yataklarına araçlarınızı park etmeyin diye. Araçlarını dere yataklarına bırakmasalardı büyük zarar görmeyeceklerdi. Tespitlerimize göre 11 ev zarar görmüş. Bazı dükkanlara da yağmur suları girmiş çıkmış ancak zarar vermemiş. Vatandaşınız böyle havalarda araçlarını dere yataklarına park etmese o araba gelip köprünün ağzını, rögar ağzını kapatmayacak. Biz anons etmemize rağmen ısrarla aynı yere park ediyor. O sokakları biz zaten altyapı ve üst yapı çalışmaları için kazıyorduk“ dedi.

ÖZMEN; “DERE YATAKLARININ BAŞTAN ELE ALINIP KESİN ÇÖZÜME ULAŞMASI LAZIM”

Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Ömer Özmen de selden mağdur gören vatandaşları ve muhtarları ziyaret ederek bilgi alıp geçmiş olsun dedi.

Özmen, Bodrum yarımadasında vatandaşların yaşanan sel olaylarından mağdur olmaması için dere yataklarında önlemler alınması için Ak Parti olarak bentler yapılması için geçtiğimiz yıl çalışmalara başladıklarını ve bu çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Özmen, Bodrum merkezdeki Gökçeler dere yatağında bent yapılması için de çalışmaların hızlandırıldığını söyledi. Özmen, Dere yataklarına bent yapılmasının da yeterli olmadığını belirterek “Özellikle bu yol olan dere yatakları var. Bunların baştan ele alınıp kesin bir çözüme ulaşması gerekiyor. Şehir içindeki yol olarak kullanılan eski derelerde yağmur suyu drenaj sistemlerinin yenilenerek yeterli seviyeye getirilmesi ve belediye ekipleri tarafından sık sık temizlenmesi lazım” dedi.

TOSUN; “AFETLER KADER DEĞİL!”

İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun’da önceki gün İYİ Parti İlçe yöneticileriyle birlikte selde en çok hasarın yaşandığı Bodrum Dere Sokak, Kumbahçe ve Torba Mahalleleri’nde vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vatandaşlarla yaşadıkları hakkında görüş alışverişinde bulunan Tosun, doğal afetlerin kader olmadığını ifade ederek, Bodrum’un altyapı sorunlarının planlı bir çalışmayla hızla halledilebileceğini ve yaşanan bu olumsuzlukların minimuma indirilebileceğini vurguladı.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Seçim takvimi açıklandı…

Yerel seçim takvimi belli oldu 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçim öncesi, seçim takvimi açıklandı... Seçmen kaydı sorgulama Ocak...

Kapat