Spor Haber

BodRun Ultra Maratonu, 24 Kasım’da

 

BodRun Ultra Maratonu, 24 Kasım Cumartesi günü gerçekleşiyor; 10K, 23K, 55K ve 100K olmak üzere dört farklı kategoride Bodrum’u tepe tepe koşmaya hazırlanıyor. 23 Kasım Cuma günü saat 20:00’da Trafo’da gerçekleşecek Makarna Partisi ile başlayacak maraton, 24 Kasım 09:30’daki Bahçeşehir Koleji Çocuk Koşusu gibi etkinliklerle renklenecek.

Bodrun Ultra Maratonu 10K , 23K , 50K ve 100K olmak üzere 4 farklı etapta , Bodrum Yarımadası ve çevresinde, tarihi Leleg Yolu üzerinde koşulan bir yarış. Yarış rotasının yüzde 90’lık kısmı patika, yüzde 10’luk kısmı asfalttan oluşuyor. Parkur genellikle sert zemin üzerinde jeep yolundan geçecek. Bazı bölgelerinde single track mevcut. Bodrun Ultra Maratonu’ nun tüm etapları Bodrum Belediyesi önünden başlayacak ve yaklaşık 7. Km’ye kadar birlikte devam edecek. Halikarnas Plajı takip edilerek Bodrum Tersanesine kadar koşulacak olan ilk 3.5 km’lik bölüm asfalt yoldan oluşuyor. 4’üncü km’de su istasyonu var. Buradan sonra patikaya girilecek ve koşucuların farklı açılardan Bodrum’u görebilecekleri yaklaşık 200 metre yükseklikteki tepeye doğru single trackten devam etmeleri sağlanacak. Bodrum Tepe ‘de kontrol görevlileri 6.5’inci km’de koşucuları karşıladıktan sonra parkurlar ayrışmaya başlayacak.

LİMİT SENSİN…

24 Kasım 2018 Cumartesi günü yapılacak “Bodrum Ultra Maratonu” için geri sayım başladı. Bodrum Bahçeşehir Koleji de “limit sensin” sloganı ile çocuk koşusu düzenleyerek bu harika etkinliğin parçası oluyor.

Saat 10:30’da başlayacak olan koşu için katılım ücretsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“68 Kuşağında Kadın Olmak”

TAKSAV Bodrum Temsilciliği’nde düzenlenen Pazar sohbetlerinin konusu “68 Kuşağında Kadın Olmak” sohbetin konuğu yazar Necla Ülkü Kuglin oldu. 18 Kasım...

Kapat