Güncel Haber

Soğuk hava geliyor

 

Yurt genelinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Perşembe (22.11.2018) gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk havanın etkisiyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’de Pazar (25.11.2018) gününe kadar hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların söz konusu bölgelerde mevsim normalleri civarı ve yer yer 2 ila 4 derece altına düşmesi bekleniyor.

Bodrum’da da sıcaklıklar 21 Kasım çarşamba akşamından itibaren hissedilir derecede düşecek. Meteoroloji verilerine göre, yarımada bugün ve yarın gökgürültülü sağanak yağışa teslim olacak. Hava sıcaklığı bugün 23 derece iken, yarın 3 derece birden düşerek 20 dereceye gelecek. Bodrum’da sıcaklıklar hafta sonuna kadar düşmeye devam edecek. Ancak yağış 22 ksım perşembe gecesi duracak.

YURT GENELİNDE SICAKLIKLAR NASIL OLACAK?

21.11.2018 (Çarşamba); Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz ile Hatay, Osmaniye, Erzincan, Tunceli, ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

22.11.2018 (Perşembe); Ülke genelinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Hatay, Osmaniye, Giresun, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır’ın güney ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BodRun Ultra Maratonu, 24 Kasım’da

BodRun Ultra Maratonu, 24 Kasım Cumartesi günü gerçekleşiyor; 10K, 23K, 55K ve 100K olmak üzere dört farklı kategoride Bodrum’u tepe...

Kapat