Güncel Haber

Besa İnşaat denize yine dolgu yapmaktadır

 

Gündoğan Çetili Burnu’nda denizi dolduran BESA İnşaat yine molaz ve toprakla denizi doldurduğu iddia edildi. Bodrum’da çevrecilerin müdahil olduğu davaların sürdüğü, Gündoğanlı vatandaşların, çevrecilen ve Sivil Toplum Kuruluşlarının sürecin başından bu yana tepki gösterdikleri ve dava açtıkları proje ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Peynirçiçeği Gündoğan Gönüllüler Derneği defalarca suç duyurusunda bulunduğu BESA İnşaat hakkında yine bir ihbarda bulundu. Gündoğan Çetili Burnu’nda yapılan, yapımında inşaatın ruhsatsız olduğu ve denize dolgu yapıldığı gerekçesi ile BESA İnşaat firması hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardı. 3 yıldır süren mahkemenin kararlarına rağmen devam eden inşaatta yine bugün denize dolgu yapıldığı Gündoğanlı vatandaşlar tarafından görüntülenmiş. Peynirçiçeği Gündoğan Gönüllüler Derneği Başkanı Sema Höcek “Bu bir açık ihbardır. Suç duyurusudur. Çetili Burnu’nda Besa İnşaat denize yine dolgu yapmaktadır. An itibariyle görüntüyü paylaşıyoruz.
Burun’da yaptıkları dolguyu kaldırmadıkları gibi fütursuzca yeni işgaller yapmaktadırlar. Kamyon kamyon toprak denize dökülüyor” diyerek ihbarda bulundu.

Konuyla ilgili yasal sürecin artık başladığını ifade eden Höcek, gerekirse görevini ihmal eden belediye yetkilileri hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CHP Milletvekili Girgin’den Can Alıcı Sorular…

CHP Muğla Milletvekili Süleyman GİRGİN, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleşen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada Bodrum...

Kapat