Güncel Haber

Cumhuriyet Halk Evleri yeni binasının açılışı yapıldı. 

 

Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği (TEGED) Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi’nin yeni binası düzenlenen törenle açıldı.

Bodrum’da 2012 yılında kurulan ve 2014 yılında çocuklara yönelik sosyal, kültürel ve toplumsal eğitimler vermeye başlayan Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi’nin Konacık’taki yeni binasının açılışı yapıldı.

Bodrum Belediyesi’ne ait olan ve dernek tarafından kiralanan yeni bina içerisinde 4 sınıf, bir kütüphane bulunuyor. Gerekli teknoloji ile donatılan dernek binasının açılışına CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ile Süleyman Girgin, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda CHP’den Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Taner Uslu, CHP’den Bodrum Belediye Başkan aday adayları Recai Seymen, Refik Ülgen, Ahmet Aras ile çeşitli STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Cumhuriyet Halkevleri’nde eğitim gören öğrenciler Atatürk Çocukları isimli gösteriyi sundular.

Daha sonra bir açılış konuşması yapan dernek başkanı Mehmet Girgin, 2012 yılından beri her şeyi imece usulü ile yaptıklarını, yeni binanın ihtiyaçlarını da yine imece usulü tamamladıklarını belirterek şunları söyledi;

“Bizler bu ülkenin kuruluşunda kanını canını verenlere, cumhuriyet sevdalıları olarak bu ve benzeri dernek, kurum, kuruluşlarla borcunu ödemeye çalışan gönüllüleriz. Bizler bir hayal kurduk, hiçbir olumsuzluk, imkansızlıklara bakmadan inatla, azimle ve inançla derneğimizi Bodrum’a kazandırmak için yola çıktık. Yapmak istediğimiz her şeyin bir ucundan başlayabilirsek, kendimizi bile hayretler içinde bırakacak sonuçlara uğraşırız düşünceleri ile yola çıktık. Her zaman düşüncelerimiz sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde sormak, sorgulamak, izin almak, fikir paylaşımı yapmak oldu.

Son dönemlerde toplum öyle bir hale geldi ki istisnalar hariç, küçüğün büyüğe saygıyı, büyüğün küçüğü dinlemeden ön yargılı davranması, toplumsal paylaşımcılığın ve hoşgörünün yok olmaya başladığı bir dönemden geçiyoruz. Yaşadığı çevrelerden, televizyonlardan ve sosyal medyalardan gördükleri ve yaşadıkları ile dağıtmaya her an müsait kursiyerlerimizi, konusunda uzman gönüllülerimizle bir nebze olsun kurtarmaya çalışıyoruz. Hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu, her şeyden önce bütün insanların eşit olduğunu ve büyüğe saygıyı, küçüğe hoşgörüyü ve en önemlisi paylaşımcılığı yaşatmaya çalışıyoruz, yanındaki arkadaşının kalemi yoksa kendi kalemini kırıp onunla paylaşan nesiller için çalışıyoruz” dedi.

Açılışa katılan Köy Enstitüsü öğrencisi Ali İhsan Yücel ise bina içerisinde bir Köy Enstitüleri köşesi hazırlandığının bilgisini vererek, bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Kurdelenin kesilmesinin adından katılımcılar yeni dernek binasını gezdi. Açılışta katılımcılara pilav, keşkek ve ayran ikramı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Aras Halkın Sorunlarını Dinledi…

Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Aras Halkın Sorunlarını Dinledi... CHP'den Bodrum Belediye Başkan Aday adayı olan Ahmet Aras halkın...

Kapat