Güncel Haber

Aday Adayları Sınav Verdi

 

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili aday belirleme yöntemi henüz netleşmeyen CHP, tüm ilçelerdeki aday adaylarını mülakat için Muğla’ya çağırdı.

Genel Merkezden gelen Gökhan Zeybek başkanlığındaki bir heyet yaklaşık 70 aday adayıyla ayrı ayrı görüşmeler yapıyor. Sabah ilçe başkanlarının katılımıyla bir toplantı yapıldıktan sonra, aday adaylarıyla yapılan görüşmelerin geç saatlere kadar süreceği tahmin ediliyor.

Bodrum’dan 8 aday adayı da bu görüşmeler için Muğla’da bulunuyor. Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Taner Uslu, Mehmet Özalın, Ali Öztürk, Refik Ülgen, Ahmet Aras ve Kemal Güneri bugün Muğla’da genel merkez yöneticilerine kendilerini ve projelerini anlattı.

Bodrum İlçe Başkanlığı’nın da görüşlerini bir rapor halinde heyete vereceği öğrenildi. Bodrum İlçenin daha önce ilan ettiği üzere sandıkla temayül yoklamasında ısrarlı olduğu biliniyor. Ancak Aday adaylarının bu konuda nasıl bir tavır alacakları ise merak ediliyor. Daha önceki açıklamalarında ısrarla önseçim isteyen aday adaylarının, bu konuda heyetten de aynı talepte bulunacakları tahmin ediliyor.

Önümüzdeki 6 Aralık’ta Parti Meclisinde açıklanacak belediye başkan adayları arasında Muğla büyükşehir ve ilçe belediyelerinin olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Öte yandan bazı gözlemciler Muğla ve ilçelerinin en son açıklanacak yerlerden olma ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor.

CHP’nin aday belirleme yöntemiyle ilgili sokakta görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar ise çoğunlukla “en iyi yöntemin sandık olacağını” belirtiyorlar.

CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar 4 aday başvuruda bulundu. Mevcut Başkan Dr. Osman Gürün, Eski Milletvekili Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya büyükşehir başkan adayı olmak için yarışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ağaçların dibine beton

Bodrum’da kaldırım düzenlemesinde ağaçların dibine beton dökülmesi, görenlerin tepkisini topluyor. Bodrum Belediyesi Fen İşleri tarafından Hasan Reşat Öncü Caddesi üzerinde...

Kapat