Güncel Haber

Ak Parti MBŞB Başkan Adayı İskender Gencer

 

Ak Parti’de, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in isminin öne çıktığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yarın partisinin TBMM’deki grup toplantısında, aralarında Ankara, İzmir ve Muğla’nın da bulunduğu 20 ilin belediye başkan adaylarını açıklayacağı belirtildi.

AK Parti’de önceki gün 40 ilin belediye başkan adayları açıklanırken, yarın düzenlenecek grup toplantısında da 20 ilin belediye başkan adayları duyurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM’deki grup toplantısında, aralarında Ankara ve İzmir’in de olduğu 20 belediyenin başkan adayını açıklayacağı bildirildi. Açıklanacak iller arasında İstanbul’un yer almadığı belirtildi. AK Parti belediye başkan adaylarının açıklanması beklenen illerin; Ankara, İzmir, Balıkesir, Sakarya, Konya, Muğla, Trabzon, Eskişehir, Hatay, Mardin, Uşak, Çanakkale, Çorum, Sivas, Yozgat, Karaman, Muş, Bingöl, Çankırı ve Afyonkarahisar olduğu kaydedildi.

Siyasi kulislerden edinilen bilgilere göre Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in de yarın yapılacak grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanması bekleniyor.

Muğla’da 2003 yılında İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Gencer, 2012 yılına kadar müdürlük görevini sürdürdü. 2012 yılında görevden ayrılan ve emekli olan Gencer, Sağlık İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı birimlerinin tek çatı altında toplanmasının ardından 2017 yılında tekrar İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi.

Gencer, 2014 yerel seçimlerinde de Ak Parti’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2018 Dragon Sonbahar Serisi Sona Erdi…

Türkiye Yelken Federasyonu’nun Faaliyet programında yer alan ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından Milta Bodrum Marina işbirliği ile düzenlenen Dragon...

Kapat