Kültür&Sanat

Ressam Adil Demirören hayata gözlerini kapadı

 

Bodrum Bağla’da yaşamakta olan Ressam Adil Demirören hayata gözlerini kapamıştır. Bodrum sanat haberlerini yapmakta olan arkadaşı Erol Ünal yaptığı yazılı açıklamada; “Değerli sanatçı arkadaşımız Adil Demirören’i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.. Tüm sevenlerine sabır dilerim. Hepimizin başı sağolsun….

Adil Demirören 1957’de İstanbulda doğdu. Lise yıllarında başlayan sanat serüveni Üniversite yıllarında da devam etti, ilk kişisel sergisini Üniversite yıllarında açtı. 1979’da Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1979-1983 yılları arasında Almanya Hamburg’da Lisansüstü eğitimi gördü. 1983 yılında Türkiye’ye döndü. Çeşitli özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. İşi gereği Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde bulundu ve o ülkelerdeki sanatı inceledi. 1995’de Bodrum Bağla’ya yerleşmesiyle sanatla daha yoğunlaşma imkanı buldu. Yağlı boya ve akrilik çalışmalarını yogunlaştırarak, İstanbul ve Balıkesir, Bodrum’da ilçelerinde 13 karma, 10 kişisel sergi açtı. 1995-2005 yılları arasında kendini taş, kum, kiremit, ağaç vb gibi doğal malzemelerle daha iyi ifade edebildiğini fark etti. 2006’da geri dönüşümlü malzemelerden cama yöneldi. Kırılan şişelerin kırık parçaları üzerinde yansıyan farklı ışık oyunlarını fark etti ve kendini yoğun bir şekilde geliştirdi ve 3 boyutlu çalışmalarda bulundu, eserler üretti. Sanat yaşamına Bodrum’da kendi Manolya atölyesinde sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Büyükşehirde D2 ile taşımacılık yasak!

Büyükşehirde D2 ile taşımacılık yasak! Belediyeden izin/ruhsat almadan belediye alanlarında yolcu taşımacılığı yapmak yasak olup para ve trafikten men cezası...

Kapat