Güncel Haber

Aday adayları için tanıtım toplantıları düzenliyor. 

 

Yaklaşan yerel seçimler öncesi aday belirlemeye yönelik çalışmalarını sürdüren CHP’de, Bodrum İlçe Örgütü belediye başkanı aday adayları için tanıtım toplantıları düzenliyor.

Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunan 8 kişinin parti üyelerine tanıtımını amaçlayan toplantının ilki Turgutreis Akçaalan Kültür Merkezinde yapıldı.

Toplantının başında bir açılış konuşması yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, amaçlarının yerel seçimleri en yüksek oyla kazanmak olduğunu ifade ederek, burada kendilerini tanıtacak aday adaylarının birbirlerinin rakibi değil, yol arkadaşı olduğunu, en demokratik yöntemleri kullanarak belirlenecek adayın arkasında herkesin birleşeceğinden emin olduğunu söyledi.

Hafta başında Muğla’da Genel Merkezden gelen bir heyetle görüşmeleri sağlanan aday adaylarının tümü sandık konulmasından yana tavır koydular.

Sırasıyla kendilerini tanıtan aday adayları, özetle şunları söylediler.

Mehmet Özalın; “7 dönem encümen üyeliği, kısa bir dönem belediye başkan yardımcılığı sırasında edindiğim bilgi ve tecrübemi belediye başkanı olarak Bodrum halkının hizmetine sunmak istiyorum. Kuşkusuz Bodrum’un çözülemeyen bazı sorunları vardır. Bunları çözebilmek için Belediye bünyesinde Muğla Büyükşehir Koordinasyon birimi kuracağım.”

Ali Öztürk: “Yaşamım boyunca örgütlü mücadeleye inandım. Belediye meclis üyeliğimin yanında bir kreş projesini Bodrum’a kazandırdık. Karaova’da çok güzel çalışmalar yaptık. Bodrum 4.0 hedefine uygun 48 ana başlıkta topladığımız projelerimizi, çözüm odaklı bir ekiple Bodrum’da hayata geçireceğiz. Büyükşehir yasası Muğla’ya ve özellikle Bodrum’a uymamıştır.”

Recai Seymen: ”Örgütün her biriminde görev yapmış, 3 dönem ilçe başkanlığı yapmış biri olarak Bodrum’un tüm sorunları biliyorum. Büyükşehir yasasını ne yazık ki kimse okumamış. Bodrum’un gücünü kullanamadığımız gibi, Büyükşehir ve İlçe belediyesi arasındaki çekişme Bodrum’a zarar vermiştir. Bizim parti geleneğimizde partiye kızılmaz, küsülmez, istifa edilmez. Benim uzlaşmacı bir yapım ve Bodrum’a hizmet borcum var. Belediye Başkanı seçilirsem Cuma günlerini halk günü yapacağım.”

Refik Ülgen: “Aslında alt yapı hizmetleri dediğimiz işler belediyenin yapmakla yükümlü olduğu asli görevleridir. Bunları proje olarak gösteremeyiz. Benim en önemli projem, Bodrumla Milas’ı idari olarak birleştirip Bodrum’u bir turizm kenti yapmaktır.”

Mustafa Saruhan: ”Belediyecilikte tecrübeli biri olarak takım çalışmasına inanan biriyim. Kendi çekirdek kadromuzla partinin çatısı altında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yüzden Konacık’da ana yol üzerinde kiraladığımız seçim bürosunu örgütümüz ve diğer aday adayı arkadaşlarımızla birlikte kullanacağız. Şartların zor olduğunu biliyoruz, ama bizler başarılı olmak için zoru başarmak zorundayız.”

Taner Uslu: ”Ben görevim gereği zaten hep sahadayım. Benim ekibim partinin içinden çıkacaktır. Sorunları yerinde görüp, halkı dinleyip, halkla birlikte çözeceğiz. Liyakat ve ehliyete önem veriyorum. En iyi bilenlerle çalışacağız. STK’lar, Meslek Odaları ve diğer sivil platformlarla birlikte yürüyeceğiz. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Ben hangi görevde olursam olayım kişiliğim değişmez. Şimdiye kadar değişmedim, bundan sonra da değişmeyeceğim.”

Kemal Güneri: “Geçmişte meclis üyesi olarak Bodrum’un alt yapısı için çok çalıştık. 25 binlik planlar bizim dönemimizde yapıldı. Şimdi de liman projesi, otogar ve Pazar yeri bir yılda çok kolay yapılacak projelerdir. Kiliseyi de en kısa zamanda hizmete sokmalıyız. Daha lise yıllarında başlayan siyasi yaşantım boyunda demokrasiyi savundum. Bu yüzden de aday belirlenmesinde sandık konmasından yanayım.”

Ahmet Aras: ”Tecrübelerimi ve vizyonumu CHP için kullanmak istiyorum. Örgütü ve Bodrum’u daha iyi tanımaya, kendimi tanıtmaya çalışıyorum. Öncelikle CHP seçimi kazansın diye aday adayı oldum. Partinin oyunu artırmak istiyorum. Belediye ne yazık ki, hantal bir yapıya sahip, daha dinamik hale getirmemiz lazım. Ben bu konudaki organizasyon yeteneğime güveniyorum. Sorunları en iyi halk bildiği gibi, çözümü de en iyi onlar biliyor. O yüzden tüm sorunları halkla birlikte çözeceğiz.”

İki saat süren toplantının ikincisi bugün saat 19:00’da Konacık Herodot Kültür Merkezinde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Amed Sportif Faaliyetler maçına hazırlanıyor.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, deplasmanda oynayacağı Amed Sportif Faaliyetler maçına hazırlanıyor. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor,...

Kapat