Kültür&Sanat

Mahşer-i Cümbüş, Bodrum’da

 

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Bodrum’da tiyatroseverler ile buluşacak. 3 Aralık 2018 tarihinde saat 20:30 da Heredot Kültür Merkezinde sergilenecek olan oyunun özelliği salon dışına çıkan 2 yarışmacı için, seyircilerden çeşitli cümleler alınır ve kağıtlara yazılır. Cümleleri bilmeyen yarışmacılar, adları söylendiği zaman kağıtlarda okudukları cümleleri, doğaçlamaya dahil ederler.

Özlem Türay, Ayça Işıldar Ak, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Yiğit Arı’nın başrollerini paylaştığı Mahşer-i Cümbüş 2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan bir topluluk. Topluluk kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’da yaşayan sporcu seminer konuğu

Bodrum'da yaşayan sporcu Gökçen Kabaş, yarışçı olmak isteyenler ve güvenli motosiklet kullanımı konusunda düzenlenen ve geliri Koruncuk Vakfı'na bağışlanacak  bir...

Kapat