Güncel Haber

Bodrum’da yaşayan dolandırıcı yakalandı

 

Bodrum’da yaşayan N.S., Gökova’daki F.D.’yi dolandırarak 74 bin lirasını aldı!

Olay, Ula’nın Gökova mahallesinde yaşandı. Bodrum’dan taksi ile Gökova’ya giden N.S. isimli şahıs, Gökova’da yaşayan F.D.’yi dolandırarak Bodrum’a döndü! Şüphelinin, 67 yaşındaki F.D.’yi ev telefonundan arayarak “Banka hesaplarının FETÖ terör örgütünün eline geçtiğini” söylediği öğrenildi. Şüpheli, F.D. isimli kadına bankada bulunan 63 bin lirasını çekmesi yönünde talimat verdi. Daha sonra mağdur kadının evine giden N.S.’nin şahsın evindeki 11 bin lira ile bankadan çektiği 63 bin lirayı alarak ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Olayın şokunu bir süre sonra üzerinden atan F.D. yaşadıklarını Akyaka Jandarma Komutanlığı’na giderek anlattı. Jandarma, dolandırılan kadının evinin çevresinde bulunan tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan araştırma neticesinde F.D.’nin evine siyah elbiseli bir şahsın taksi ile geldiği ve taksinin Bodrum otogarına bağlı taksi durağına kayıtlı olduğu tespit edildi.

Taksi sürücüsü, söz konusu şahsı Bodrum ilçe merkezinden aldığını, yaklaşık 70-75 yaşlarında olan şüphelinin bir ayağının aksak olduğunu anlatarak kendisini önce Gökova mahallesine, oradan da Milas ilçe merkezine getirdiğini söyledi. Yapılan araştırmalar neticesinde, şüphelinin Bodrum’da yaşayan N.S.isimli bir şahıs olduğu ortaya çıktı.

29 Kasım Perşembe akşamı saat 22.10’da JASAT Timi, ile Turgutreis ve Akyaka Jandarma ekiplerinin ortak operasyonu ile dolandırıcı kıskıvrak yakalandı. F.D.’nin 74 bin lirası ise şüphelinin evinde bulundu. Parasına kavuşan vatandaş, jandarma komutanına teşekkür ederken gözyaşlarını tutamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
6 maçı da kaybetti

KADINLAR Basketbol Süper Ligi'ndeki ilk sezonunda oynadığı 6 maçı da kaybederek düşme hattında son sıraya demir atan Kırçiçeği Bodrum, yarın...

Kapat