Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

“Haramilerin Saltanatı”

Geçmiş olsun Muğla, Bodrum, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Ula, Marmaris, Datça, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Seydikemer.

Geçmiş olsun CHP’nin üyeleri, CHP’ye oy veren seçmenler.

Ve Hayırlı Olsun…

Osman Gürün, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay, İl başkanı Alaattin Zevbekoğlu ve 12 imza veren ilçe başkanları (İl Kongresinde Mürsel Alban’ı seçtirmek için deklarasyon yayınlayanlar.)

Amaç, ne demokrasi, ne parti, nede Muğla.

Mesele ben ne olacağım meselesidir. Sen, ben, bizim oğlan arasında geçen, kısır süreçler. Ne memlekete faydası var, ne demokrasiye.

Onlar, onu seçtirdi, o, onları seçtirdi, onlar onu seçtirdi ve herkes görevini başarıyla yaptı. Bizlerin elinde ise hiçbir şey kalmadı.

Muğla CHP’nin son 5 yıllık süreci, incelenmeli ve sonuçlar ortaya konarak, çıkmaza sokulan yerel seçimlerin faturasını kimin ödeyeceğine karar verilmeli.

Siyaset yönetme sanatıdır. Ancak siyaset aynı zamanda toplumsal bir olaydır. Bireylerin kendi işini yönetme ve yürütme sanatı değildir.

Kim ödeyecek seçim sonuçlarının faturasını?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu mu?

CHP MYK Üyeleri mi?

CHP Parti Meclisi Üyeleri mi?

Muğla CHP İl ve İlçe Örgütleri mi?

Muğla CHP Milletvekilleri mi?

Elbette bu saydıklarımın sorumlulukları var, sorumlu olmaları bedel ödeyecekleri anlamına gelmiyor.

Görünen şu ki aday belirleme yol ve yöntemleri iflas etmiş, seçim kazanılıp “Halkçı Belediyecilik” “Derman Belediyecilik” politika uygulamalarından vazgeçilmiş. Kim ne kadar parti içinde güçlüyse o kazanmıştır.

Parti içinde güçlü olmak

Güçlü olmak, haklı olmayı getirmez,

Güçlü olmak, adaleti getirmez,

Güçlü olmak, vicdan sahibi olmak demek değildir,

Güçlü olmak, seçimi kazandırmaz,

Kazandırsa da, Halkı memnun edeceği anlamına gelmez.

Muğla, kayıp bir vaka olarak tarihte yerini alacaktır.

Tarihte yer alırken, yukarıda saydığım isimler unutulmayacak elbette. Parayı bastıranın aday olduğu, aday olanların arasından birini seçmek, “ne yapalım malzeme bu” bakış açısı, “o olmasında, kim olursa olsun”, “bu olmasında şu olsun” anlayışı, parti politikalarının yok sayılıp olayın kişiselleşmesi anlamına gelmektedir.

Ne Gürün, ne Kocadon ne de diğer aday adayları, Muğla hiçbirisine mahkum değildi. Velhasıl en olmayacak kişiye “Şehrin emaneti” yada “şehrin emin adamı” olarak gösteren CHP’nin yetkilileri, Muğla’da yaşanacak her türlü olumsuzluğun suç ortağıdır. Özellikle Muğla Milletvekilleri ve İl Başkanı.

Hep akılımdaydı yazmak, tam yerine denk gelmesinibekliyordum.

Haramilerin saltanatını yıkacağız derken, kendi haramisaltanatımızı kurmayalım derim. Şimdi geldi sıra ilçelere, ilçe adaylarınıartık Osman Gürün belirler diye düşünüyorum. Osman abisine biat edecek, onunsözünden dışarı çıkmayacak adaylara ihtiyaç var. Her ilçede, bu tanıma uyanmutlak adaylar vardır. Tek adayın olduğu birkaç ilçe hariç. Meclis üyeleri deona göre belirlenir, ohhh yan gel yat “bundan iyisi Şam’da kayısı”

Hep derim akıllı saygı sayarken, deli oğlan everir diye…

Evdeki hesap çarşı uyar mı uymaz mı bilmem, ama yapılan hesabın Muğla’ya uymayacağı kesin. Ak Parti, MHP, İYİ Parti’nin neden aday göstermedikleri ve CHP’yi bekledikleri belli, övünüldü, “Bizim adayımız belli olmadan aday çıkaramıyorlar.” diye bu ön görü belki de gerçek değildi.

Mehmet Kocadon, ne yapacağı konusunda bir açıklamada bulundu, halen bir umut CHP’den adaylık beklemekte, Bodrum CHP Belediye başkan adaylığını kabul edeceğini sanmam. Gemileri yakar mı bilmem, belki de limanlardır hedefi.

İyi bildiğim ise Mehmet Kocadon boyun eğmeyecektir. Uçurtmaları yükseğe çıkaran rüzgarla uyumu değil, rüzgara karşı duruşudur. Rüzgara uyum sağlayanlar savrulup giderler.

Bekleyip Göreceğiz.

Bodrum CHP Belediye Başkan Adayı, Osman Abisinin adayı olacaksa şimdiden, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’a, Belediye Başkanlığı hayırlı olsun.

Muğla ve Bodrum’da toplumsal dinamiklerin, bağımsız bir aday etrafında birleşme olasılığı göz ardı edilmemeliydi. Belki de diğer partiler bunu sezerek bekleyişe geçtiler. Aday çıkarmayarak bağımsız adaya destek verip, CHP’yi evdeki bulgurdan edebilirler.

En büyük tehlike CHP’ye oy veren, CHP’li demiyorum dikkat edin, CHP’ye oy veren belirli seçmen sandığa gitmeyebilir.

Ak Parti İktidarı ne ister, seçilemiyorsa, seçtirmemeyi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum Travel Turkey İzmir Fuarı’nda tanıtılıyor…

Bu yıl 12. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’nde kurulan Bodrum standı ilk günden yoğun ilgi gördü. Bodrum...

Kapat