Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

“Sürün Bodrum Sürün”

CHP Muğla İl Yönetim Kurulu üyesi Tufan Erkan Yakar görevinden istifa etti. İl yönetimi “Oh be kurtulduk.” demiştir içten içe. Bazen hazmedilemez insanlar, gıda gibi değildir insanoğlu. Karbonat, soda fayda etmiyor hazmına. Erkan kardeşimizde kolay bir lokma değil, cüssesi yerinde, her bünye hazmedemez.

Hazmedemedikleri için; önce Bodrum Gençlik Kolları, sonra Muğla İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Muğla Milletvekilliği aday Adayı olmuş bir insanı, İl Yönetim Kurulu seçimlerinde yedek listeye yazdılar.

Listeleri oluşturanların neyi, neden yaptığını biliyoruz, burada öneli olan Erkan Yakar’ın neyi hazmedemediğidir.

Erkan diyor ki ;

“Toplam dört yönetim kurulu toplantısına katıldım, aday belirlemede ön seçim talebimi ifade ettim, sonuç ortada, atama demokratik siyaset anlayışıma ters ve bu görevi yürütmem olanaksız.”

Dedi mi dedi, fazlasını da söyledi…

Bakın siz artık dedikodulara, “Yok Kocadon’un adamı, atama Osman ona şöyle iyilik yaptı, böyle kıyak yaptı ama yaranamadı, işe gitmedi Atama Osman onu işten çıkardı, bu yüzden Osman Abisini sevmez.” Say say bitmez.

Tufan Erkan Yakar, varsayalım Kocadon’un adamı ki devrimciler kimsenin adamı olmaz, ya bu atama için sabaha kadar, CHP Genel Başkan Yardımcılarına rica, minnet, aba altından sopa gösteren yöneticiler, siz kimin adamısınız.

Madem Anlı Şanlı Belediye Başkanı Osman Gürün…

Söyleyin bakalım Osman Gürün hangi seçimi kazanmış. Üç dönem Muğla merkez belediye başkanlığı yapmış, bir kez de Büyükşehir belediye başkanlığı. Hangi seçimde sahaya inmiş, hiç birinde. Nasıl olsa kazanacağı kesin…

Ne diyor Doktor Osman…

“Şeyh uçmaz mürit uçurur” Şey kendisi, müritliği kabullenenatama için gayret sarf edenlerdir.

Siz Osman Gürün’ün “Ben aday adayıyım.” dediğini duydunuz mu? HAYIR…

Siz Osman Gürün’ün İlçe Örgütlerini, STK’ları, Meslek Odalarını ziyaret ettiğini gördünüz mü? HAYIR

Siz Osman Gürün’ü referandum, genel ve yerel seçimlerde sahada gördünüz mü? HAYIR

Uçurun bakalım Şeyhinizi, nereye kadar uçacak…

Osman Gürün halen görünürlerde yok. CHP Genel Merkezi Aday olduğunu beyan etmiş, Gürün ise sosyal medyadan isterlerse aday yapmasınlar der gibi bir beyanda bulunmuş ve halen nerede olduğu belli değil.

Seçim sonunda il seçim kurulundan mazbatasını alınca görünecek sanırım, kazanırsa tabi.

Çık ortaya da, endamını görelim…

CHP emekçilerinin üzerinden rant elde etmek kolay, hadi Muğla CHP oylarını yüzde 65’e taşı da görelim. CHP Muğla’da, 2011 Genel seçimlerinde yüzde 46, 2014 seçimlerinde yüzde 49, 2015 Haziran’da yüzde 46, Kasım’da yüzde 48 ve 2018 Genel seçimlerinde son 7 yılın en az oyunu alarak yüzde 41 e düşmüştür.

CHP’nin, Osman Gürün’ün belediyecilik başarısızlığını takdir edip, yeniden aday göstermesini anlamak olası değil. Millet ittifakı hayalleriniz varsa bunu geçin. CHP’ye karşı değil, ama Osman Gürün’e karşı açılacak bir cephe, CHP’nin seçim kaybetmesine neden olacaktır.

Yanlıştan dönmek bir erdem ise, CHP bu erdemini göstermelidir.

Korkarım aynı hatalar, ilçe belediye başkan adayı belirlenirken de devam edecek. Dünkü yazımda bahsettim, Bodrum ve Muğla Büyükşehir için bağımsız aday çıkarma girişimleri var. Bağımsız aday gündeme geldiğinde tüm ilçelere örnek olacak, belki tüm ilçelerde bağımsız aday örgütlenmesi söz konusu olacaktır.

Kendini belediye meclisinde ifade etme olanağı bulamayan, yeteri kadar oy alamayan partilerle çığ gibi büyüyecek olan bu yöntemin, başarı kazanmaması içten bile değildir.

Şimdilerde bir slogan çığ gibi büyüyor.

“Başkan Osman Gürün, Sürün Bodrum Sürün” dedik… dalga, dalga yayılmaya başladı.. (sosyal medyada bir yorumu slogan yaptık)

“Başkan Osman Gürün, Sürün Muğla Sürün…”

CHP Genel Merkezi süründürecek mi bizleri…

Not: Fotoğraftaki tesbih dikkat çekiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Öğrencilerden sürücülere “dövizli” uyarı

uğla'da ilkokul öğrencileri, okullarının önündeki yolda sürücülere, yavaş gitmeleri konusunda hazırladıkları dövizlerle uyarıda bulundu MUĞLA (AA) - Muğla'nın Seydikemer ilçesinde okullarının önündeki yolda...

Kapat