Güncel Haber

200 TL MUSKİ’ye para ödeyeceksin dediler.

 

Bodrum’da yaklaşık 2 aydır rögardan taşan foseptik, sokağa ve vatandaşın bahçesine akıyor. Vatandaş, soruna kalıcı çözüm bulunmasını istiyor. 

 

Yeniköy Mahallesi Mars Mabedi Caddesi Araplar Sokak üzerindeki rögardan yaklaşık 2 aydır foseptik akıyor. Sokakta biriken ve sokağın alt kısmındaki evin bahçesine sızan su, vatandaşı isyan ettiriyor. 2 aydır, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekiplerinin bölgeye birkaç defa geldiğini fakat soruna kalıcı çözüm bulamadıklarını ifade eden vatandaş, kokudan rahatsız olduklarını, bahçelerinde vakit geçiremediklerinden dert yanıyor. 

Kent Haber’e yaptığı açıklamadan yaşadıkları soruna çözüm bulunmasını isteyen Mehmet Ünlü, “Bu yaklaşık 2-3 aydır devam ediyor. Sokağa akıyor, daha sonra benim bahçeme giriyor. Sağ olsun, ekipler geldiler çalıştılar ama kalıcı bir çözüm olmadı. Ekipler, 2 defa sokakta çalıştı, bir defa da benim evimin bahçesinde 20 dakika çalışma yaptılar. 200 TL MUSKİ’ye para ödeyeceksin dediler. Onlar gittikten 2 gün sonra bahçemden tekrar akmaya başladı. Komşumla beraber kendi imkanlarımızla açtık. Bizim bahçemizin içinde şu anda akmıyor ama yoldan akan bahçeme sızıyor. Evde misafirim var, bahçede kahvaltı yapmak istiyoruz ama yapamıyoruz. Oturamıyoruz. Kokudan duramıyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz”

6 yıldır Bodrum da hiç ara vermeden aylık toplantılar düzenleyen Bodrum Küçük Millet Meclisinin Aralık ayı toplantısının gündemi “Nasıl Bir...

Kapat