Güncel Haber

“Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz”

6 yıldır Bodrum da hiç ara vermeden aylık toplantılar düzenleyen Bodrum Küçük Millet Meclisinin Aralık ayı toplantısının gündemi “Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz” idi. 

Moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un yaptığı toplantıya ilgi çok yoğundu. Belediye Başkan Aday Adaylarının da davetli olduğu toplantıya STK temsilcilerinin yanında siyasi parti yöneticileri ve yurttaşlar katıldı. Belediye Başkan Aday Adayı olarak CHP Aday Adayı Recai Seymen’in katıldığı toplantıda tüm katılımcılar Belediye Başkanından neler beklediklerini ve nasıl bir başkan istediklerini açıkladılar. 
Toplantı sonunda Toplantı yürütücüsü Ayhan Ongun konuşmalarda öne çıkan fikir ve önerileri şu sözlerle özetledi. 

“Halkın arasında bulunan, halka dokunan, halkın içinden bir belediye başkanı istiyoruz. Çözüm odaklı, analitik düşünen, kollektif çalışma anlayışına sahip, çalışma arkadaşlarına ve vatandaşlara saygılı bir belediye başkanı istiyoruz. Bodrumun doğal, tarihi ve kültürel dokusunu koruyacak, imar kirliliğine son verecek, belediyenin taşınmazlarını amacına uygun kullanıp kaynak yaratacak, kent Konseyi ve belediye meclisiyle uyumlu çalışacak, cesur, vizyon sahibi, dürüst, çalışan bir başkan istiyoruz. Bodrum’un emanetlerini koruyup, kollayacak, sorunun değil, çözümün parçası olacak, kadın ve hayvan haklarına duyarlı, kent kimliğini öne çıkaracak, ranta uzak bir belediye başkanı istiyoruz.” 

Bu konuşmaların ardından söz alan CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Recai Seymen de şunları söyledi; 

“Bodrum’un çok ciddi sorunları var ancak bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Belediye Başkanının yetkisi olmayan konularda bile hemşerileri adına sorunları çözmek için kamu kurum ve kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurup, takipçi olması gerekir. Başkanın mazeret üretme, sorunları erteleme, başkalarına havale teme lüksü olamaz. Biz katı atık ve çöplük konusunda çok mücadele verdik. Bodrum’un gerek insan potansiyeli olarak, gerekse bir marka olarak bu sorunların üstesinden gelecek gücü vardır. Yeter ki bu gücü kullanacak irade olsun. Ben hizmet için adayım. Hep sahada ve halkın arasında olacağım. Haftada bir gün halk günü yapıp, herkese başkanlığın kapısını açacağım. Ayrıca beldelerde toplantılar düzenleyeceğiz. Çocuklara ve gençlere spor alanları, Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışmalarını, toplantılarını yapacakları yer tahsis edeceğiz. Sözün kısası Bodrumu birlikte yöneteceğiz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
40 sporcu katıldı

MUĞLA (AA) - Yelkende Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Beşkaza Kış Trofesi'nin 1. ayak yarışları başladı.  Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Yelken İl...

Kapat