Güncel Haber Yazarlar

Osman Gürün!

 

2 yıl önce Bodrum’un altyapı sorunlarıyla ilgili haber yapıyordum. Tekneyle denize açıldım. Hem İçmeler açıklarında, hem de Gümbet’te kıyıya sadece 400 metre uzakta denizin fokur fokur kaynadığını, kaynayan yerin leş gibi olduğunu fotoğrafladım. Bu yerde bir de duba vardı ve üstünde “Muğla Büyükşehir Belediyesi, Atık su terfi istasyonu” yazıyordu. Yani tam Türkçesi; lağımın açık denize boşaltılması idi. Bugün hala devam ediyor.

Bu fotoğrafla birlikte Bodrum’un altyapı sorunlarıyla ilgili haber metnini yazdım, yayınlamadan önce Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü aradım. Telefona cevap alamadım. Bunun üzerine belediyenin basın bölümünü aradım. Bu yönde bir haber yaptığımı, yayınlamadan önce Başkanın görüşlerine de yer vermek istediğimi belirttim ve kendilerinden görüş istedim. Tahmin edeceğiniz gibi hiçbir yanıt alamadım.

Yine yaklaşık 1,5 yıl önce billboard rezaletini yazdım. O zamanlar Muğla ana arterde bulunan billboard ve raketler, Kitlesel İletişim A.Ş. adlı bir firma tarafından işletiliyordu. Bu firmanın ihaleye çok ilginç şartlarda girdiğini, ihaleyi yaklaşık 800 bin lira gibi çok ucuz bir rakamla kazandığını, ihaleye giren diğer firmalara katılamaması için bir çok zorluk çıkartıldığını belgeledim. Ayrıca bu firmanın FETÖ ile ilgili olduğu hakkında kuvvetli şüpheleri de dile getirdim. Haberi yayınlamadan önce yine Osman Gürün’den görüş istedim ve tahmin edeceğiniz üzere herhangi bir cevap alamadım. Bu haberlerden sonra en azından firmayla olan sözleşme feshedildi ve yeni billboard ihalesi yapıldı.

Görüş alamadığım başka bir haberde, toplu taşıma araçlarında bulunması zorunlu olan GPS Uydu takip sistemi ile ilgiliydi. Minibüs şoförlerinin iddiasına göre aynı işi gören bir çok marka olmasına rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi sadece tek bir markada ısrarcıydı ve diğerlerinden çok daha pahalı olan bu markayı almayan minibüslere izin belgesi verilmiyordu. Hatta bu marka, tescil işlemlerinin yapıldığı yerde bir de masa kurmuştu ve şoförlere bu markayı almak zorunlu hale getirilmişti.

“Acaba Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sistemi sadece bu markayla mı etkin olarak çalışıyor” diye araştırma yaptığımda sim kart kullanan her GPS Uydu takip cihazının aynı işi yaptığını öğrendim. Neden bu dayatmanın yapıldığını hem UKOME’ye hem de Osman Gürün’e sordum, tahmin edeceğiniz gibi bir cevap alamadım.

Bodrum’da sular kesiliyor. Açıyorsunuz MUSKİ’nin internet sitesini, ne bir duyuru, ne bir bilgilendirme var. MUSKİ Çağrı Merkezi’ni arıyorsunuz, size dalga geçer gibi; “Burası çağrı merkezi, MUSKİ’yi arayın” diyor. “Siz nesiniz peki? Neden böyle bir çağrı merkezi var o zaman?” diye sorduğunuzda cevap alamıyorsunuz. Bazen fırça da yiyebiliyorsunuz.

Tahmin ettiğiniz gibi bunu da Osman Gürün’e sordum ama bırakın cevap almayı, muhatap bile bulamadım.

Hedeflerini Bir Bir gerçekleştirdiğini söyleyen Osman Gürün, 4,5 yıllık iktidarında Bodrum’a kaç kez gelmiş, Bodrumlular’ın karşısına kaç kez çıkmış? Bodrum’a ne katmış, hangi projelerle Bodrum’da hedeflerini Bir Bir gerçekleştirecekmiş, merak ediyorum. Ama artık sormayacağım çünkü cevap alamayacağımı biliyorum.

Üstelik Osman Gürün’le ilgili benzer şikayetlerin Fethiye’de, Marmaris’te ve bir çok ilçede de olduğunu çok iyi biliyorum.

Şimdi bu Osman Gürün’ü CHP, yeniden aday olarak bizim karşımıza koyuyor. Şaka gibi! Bu açıkça bir dayatmadır, halkın yok sayılmasıdır. “Kimi koyarsak koyalım, nasıl olsa seçilir” mantığıyla yapılmış çok büyük bir yanlıştır. Ve bu yanlış CHP’ye çok pahalıya patlayacaktır.

Osman Gürün’ün aday olarak belirtilmesinden sonra sosyal medyada yer alan isyan paylaşımlarını okuyorsanız ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Bu yanlıştan dönülmeli diyeceğim ama kendi kendime söyleyeceğim bunu biliyorum. Bekleyip göreceğiz.

BEN KİMİM?

Bu arada Bodrum’da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun başkanı, yaptığım bir yorum hoşuna gitmeyince beni aradı ve “Sen kimsin?” diyerek saydırdı da saydırdı. Ayrıca şahsımla ilgili bir çok ithamlarda da bulundu. Bunları unutmam mümkün değil. Bu konuyu ayrıntılarıyla diğer yazılarımda mutlaka sizlerle paylaşacağım.

 

2 Replies to “Osman Gürün!

  1. Kesinlikle ayni fikirdeyim. 10 yildir Bodrum da yasiyorum. Belediyecilik anlayosindan hiiiiic memnun degilim… size kimsin diyenler bize de sorabilir.. vatandasim…. kardesim… akp nin tek rakibiyim mantigiyla hareket eden chp bu kez hezimete ugrayacdk cunku… yaziklar olsun. Once Ecevitci rahmetli den sonrs yuzbin yildir ! chp li olan ben soyluyorum. Mimarim. emekliyim.. Bizim evden 2 oy kaybetti bile chp….

  2. CHP akpye yandan çalışıyor. Akp ye muhalefet yapılması kadar saçma bir şey yok. sisteme muhalefet yapılmalı onun içinde önce chp den başlanılmalı. chp bodrum ilçede devrim tüm sorunları yukarıya kadar çözer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bu pazar mutlaka Gökyüzüne bakın

46P/Wirtanen Kuyrukluyıldızı 2018 yılının en parlak kuyrukluyıldızı olmak üzere. 12 Aralık Çarşamba günü Güneş'e ve 16 Aralık Pazar günü de...

Kapat