Güncel Haber

Ali Özdemir Cinayetinde Şok Detaylar

 

Bodrum’da işadamı Ali Özdemir’in, ortağı M. Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı M. Ö.’nün kayınpederi, kayınvalidesi ve baldızının da aralarında olduğu toplam 6 kişi hakkında dava açtı. İddianamede, M. Ö.’ye ‘haksız tahrik altında tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan 24 yıl hapis cezası istendi. 

Hürriyet’te yer alan habere göre iddianemede ayrıca, kayınpederi A.S. ve baldızı K.S.’nin ‘kasten öldürmeye yardım etmek’, kayınvalidesi F.S.’nin ise ‘suç delillerini yok etmek’ suçlarından cezalandırılması istendi. M.Ö’nün eşi T.Ö. hakkında ise takipsizlik kararı verildi. 

Bodrum’u sarsan cinayet 6 Ocak’ta Bodrum’da yaşanmıştı. İşadamı M.Ö., eşi T.Ö. ile ilişkisi olduğundan şüphelendiği ortağı Ali Özdemir’i öldürmüş, cesedini de ormanlık alana atmıştı. M.Ö. olaydan yaklaşık bir hafta sonra savcılığa giderek teslim olmuş ve olayı itiraf etmişti. Savcılığın başlattığı soruşturma tamamlandı ve dava açıldı. Davanın iddianamesinde olaya ilişkin bütün detaylar anlatıldı. 

CİNAYETİ 1 HAFTA PLANLADI 

İddianameye göre M.Ö., eşi ile ortağı arasındaki ilişkiyi 28 Aralık 2017’de telefon mesajlarını görünce öğrendi. Bu andan itibaren de ortağını öldürme planları yapmaya başladı. Durumdan kayınpederi A.S.’yi de haberdar eden ve ortağını öldüreceğini söyleyen M.Ö., ‘Bu namus meselesidir’ diyen kayınpederinin de desteğini aldı. Ortam dinleme cihazları ve casus programlar satan bir firma ile de temasa geçti. Bu süreçte ortağı Ali Özdemir’e ait silahı onun aracından haberi olmadan alarak plan yaptı. 

M.Ö. 5 Ocak eşi T.Ö. tarafından kahvaltı için tost almaya gönderildi. T.Ö. bu sırada Ali Özdemir’i eve çağırdı. M.Ö. eşinin mesajlarını takip ettiği için, evden çıktıktan sonra bahçede gizlenerek biraz bekledi. Bir süre sonra pencereden içeri bakarak Ali ile eşinin kendisini aldattığını gördü. Hiçbir şey olmamış gibi tost almaya gitti ve ardından da hep birlikte kahvaltı yaparak evden ayrıldılar. 

EŞİNİN AİLESİ YARDIM ETTİ 

M.Ö. eşi, baldızı ve bir grup arkadaşı ile 6 Ocak gecesi bir barda eğlendiler. M.Ö. o gece baldızı K.S.’ye “Yarın ablana bir sürpriz yapacağım” diyerek eşi T.Ö.’nün sabah erkenden evden çıkarmasını istedi. Baldızı da bunu kabul etti. Eğlence bitince M.Ö., T.Ö. ve Ali Özdemir birlikte eve geldiler. Ali Özdemir, salondaki üçlü kanepeye uzandı. Daha sonra da “Uyuyacağım, üstümü çıkarsam hiç uyuyamam. Sabah 09.00’da beni uyandırın. Sizi seviyorum, siz de beni sevin” diyerek kanepede uyumaya başladı. O günün sabahında M.Ö. erkenden uyandı ve baldızını uyandırdı. Baldızı akşam konuştukları şekilde ablasını kahvaltıya götürmek için uyandırdı. İki kardeş hazırlandılar. Evden çıkarken M.Ö. kanepede uyuyan Ali’nin yanına yaklaştı. “Ali biz gidiyoruz” dedi. Ali de “Tamam” diyerek el salladı ve tekrar yattı. Kız kardeşler 08.30 civarında evden ayrıldı. 

UYKUDA ÖLDÜRDÜ 

Bu sırada, M.Ö. de aşağı kata inerek kanepede uyuyan Özdemir’in yanına yaklaştı. Önceden arabasından aldığı silahla kafasına ateş etti. Daha sonra da kayınpederini aradı. “Musluklar su kaçırıyor” diyerek cinayeti gerçekleştirdiğini ima etti. Ardından kayınpederi olay yerine geldi. Özdemir’in cesedini arabaya koyarak ormana attılar. A.S., evine döndükten sonra eşi F.S.’ye olayı anlattı. Eşi üzerindeki kanlı elbiseleri yıkadı. 

İNTİHAR NOTU ELE VERDİ 

Olaydan sonra bunalıma giren M.Ö. 11 Ocak’ta intihar girişiminde bulundu. Üzerinden “Ali Özdemir sen bizi mahvettin, seni herkes adam sanırdı, herkese soruyorum, karınıza ‘Abilik yaparım’ diye asılan birine adam denilir mi?” yazılı not çıkınca, polis Özdemir’in cinayete kurban gitmiş olabileceğini değerlendirdi ve soruşturmayı derinleştirdi. 15 Ocak’ta da M.Ö. savcılığa giderek teslim oldu ve her şeyi anlattı. M.Ö., olayı planlamadığını iddia etse de savcılık soruşturma sürecinde olayın planlı olduğu kanaatine vardı. İddianameye göre baldız da cinayet işleneceğini bilerek eniştesine yardım etti. Sanıklar olayın birinci yıl dönümüne denk gelen önümüzdeki Ocak ayının ilk haftasında hakim karşısına çıkacak. 

 

One Reply to “Ali Özdemir Cinayetinde Şok Detaylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
5’imizden 2’si “sağlıksız evde” yaşıyor!

Türkiye’de 19,5 milyon konuttan 7,5 milyonu sağlık şartlarına uygun değil! Bu yüzden nüfusuna oranla en fazla “sağlıksız ev” bulunan bir...

Kapat