Güncel Haber

Mehmet Tosun,Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı

 

Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu geniş katılımlı bir toplantıyla yaptı. Muğla İYİ Parti Genel Merkezi’nde hem partilieri hem de basınla bir araya gelen Mehmet Tosun, bir kez daha Bodrum için kolları sıvadı. 

 

İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan aday adayı Mehmet Tosun, başvurusunu Muğla parti merkezine yaptı. İncilay Gezgin’e başvuru formunu teslim eden Tosun, “Bodrum yarımadasında yaptığımız araştırmalar neticesinde, adaylğımız konusunda yoğun bir talep olduğunu görüp göreve talip olduk” dedi.

Mehmet Tosun, 2004 – 2014 yılları arasında 10 yıl süresince Konacık Belediye Başkanlığı görevinin ardından, 2017 yılından beri de İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası’nı iyi belediyecilikle tanıştırmak için bir kez daha yola çıktığını ifade etti. 

Mehmet Tosun aday adaylığı başvurusunda yaptığı konuşmada, “Bodrum İYİ Parti ailesi adına önemli bir gün. İnşallah alacağımız oylarla Bodrum’u iyi belediyecilikle tanıştıracağız.” diyerek neden aday olduğunu açıkladı:

“Uzunca bir süredir Bodrum yarımadasında çalışmalar yapıyorduk. Partide görev yapan arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda, Genel Başkanımızla yaptığımız görüşmeler ve kamuoyu araştırmaları sonucunda Bodrum halkımızın şahsımın belediye başkan adaylığını talep ettiğini gördük. Hatta yüzde 50’nin üzerinde bir talep olduğunu gördük. Onun için de Aday adaylığı başvurumu yapıyorum. 

Bugün 15 Aralık 2018 itibariyle sürecin birinci aşaması bitiyor. Bodrum adına önemli bir adımı atmanın öncülüğünü yaşıyoruz. Bodrum’un sıkıntıları var. Biz bunlara vakıfız. Bodrum’u Bodrumlu hemşehrilerimizle ve Bodrum sevdalılarıyla birlikte yönetecğiz. Beraber güzel şeyler yapacağız. Bizler insan odaklı belediyeciliği savunuyoruz. Genel merkezimizde hazırladığımız iyi belediyecilik vizyonunu birer birer hayata geçirerek, artık sel baskınlarının yaşanmadığı, kurumsal belediyeciiliğin yaşatıldığı, betonlaşmaya izin vermeyen, yeşiline, koylarına sahip çıkan belediyecilik anlayışıyla Bodrum’u buluşturmayı amaçlıyoruz. Geçmişine sahip çıkan, geleceğine yön veren, kentin ekonomisine destek veren, eğtiime, kültüre, sağlığa yeni bir bakış açısı geliştiren bir anlayışla Bodrum’u yöneteceğiz.Geriye dönüp baktığımızda Bodrum Belediyesi sokakta ciddi anlamda sorgulanıyor. Temel belediye hizmetlerinin yapılamadığını, ciddi bir borçlanmanın olduğunu gözlemliyoruz. Olumsuz birçok haberlle ulusal gündemde Bodrum. 

Bodrum yarımadasının tamamında belediyecilik hizmetlerinin 20 yıl geriden geldiğini düşünüyorum. İnşallah bu farkı göreve geldiğimizde kısa bir sürede kapatacağız. Hangi partiden olursa olsun, Bodrum yarımadasında yaşayan Bodrum için projesi olan arkadaşlarımızı da bugüne kadar olduğu gibi İYİ Parti’de siyaset yapmaya, bizimle birlikte yol almaya, inisiyatif almaya davet ediyoruz. Bunun adımlarını Bodrum’da atmaya başladık. Her gün Bodrum’u seven, bizimle birliktesiyaset yapmak isteyen arkadaşlarımızın gelip üye olduklarını görüyoruz.”

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber de, “Bir Bodrum sevdalısı olan Sn. Tosun, Konacık Belediye Başkanlığı süresince, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için var gücüyle çalışmıştır. Yerel yönetimler konusundaki bilgi, birikim ve tecrübelerini ülkemizin gözbebeği Bodrum Yarımadamız için kullanmak arzusuyla, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu İYİ Parti Muğla İl Başkanlığına bugün ( 14 Aralık 2018 ) itibariyle yapmış bulunmaktadır.” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Özdemir Cinayetinde Şok Detaylar

Bodrum’da işadamı Ali Özdemir’in, ortağı M. Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı M....

Kapat