Güncel Haber

Bodrum CHP’de Ankara Hareketliliği

 

Dün akşam saatlerinden beri CHP’de sıcak saatler yaşanıyor. Saat 19:00’da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkezde yaklaşık 1 saatlik görüşmesinin ardından, Bodrum’dan Belediye Başkan Aday Adayı olan 8 isim Pazar günü Genel Merkeze çağrıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için üç yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir adayı olarak Dr. Osman Gürün’ün atanmasının ardından randevu istediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün saat 19:00’da Genel Merkezde biraraya geldi. Kocadon’un bu görüşmede Kılıçdaroğlu’na Osman Gürün’ün büyükşehir başkan adayı olarak atanmasının yanlış olduğunu, Muğla genelinde bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatarak, Muğla ile ilgili 75 sayfalık bir rapor sunduğu, Kocadon’un görüşlerini dinleyen Kılıçdaroğlu’nun da, hazırlanan raporu inceledikten sonra kendisine geri döneceğini söylediği öğrenildi. 

Bu görüşmenin ardından Bodrum’dan Belediye Başkan Aday Adayı olan 8 ismin, pazar günü Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere topluca genel merkeze çağrılması ise CHP kulislerine bomba gibi düştü. Aday adaylarına genel merkeze neden çağrıldıkları ile ilgili bir bilgi verilmezken, siyasi kulislerde Başkan Kocadon’un tekrar Bodrum belediye başkan adaylığına döneceği yönünde dedikodular dolaşmaya başladı. 

Öte yandan CHP ve İYİ Parti arasında Muğla’da mutabık kalınan ittifak kararının, Cumartesi günü ilçelerle ilgili kısmının masaya yatırılacağı ve bu konudaki nihai kararın da verileceği öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Muğla’da yoğun sis ve sağanak etkili oluyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da yoğun sis ve sağanak yağış etkili oluyor. Gece başlayan ve sabah etkisini artıran sis nedeniyle sürücüler zor anlar...

Kapat