Güncel Haber

Bodrum’a Kocadon Dayatması

 

CHP Bodrum ilçe başkanı ve 8 belediye başkan aday adayından oluşan heyet, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yaptı. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un önceki gün yaptığı görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere apar topar Ankara’ya çağrılan İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP’li 8 Belediye Başkan aday adayı genel merkezde Kılıçdaroğlu ile görüştü. Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum belediye başkanlığı için aday adayı olan Taner Uslu, Ali Öztürk, Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Ahmet Aras, Refik Ülgen, Mehmet Özalın ve Kemal Güneri katıldı. 

Toplantı öncesinde CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan “CHP genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı ile Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yapan 8 aday adayımız ve ben Ankara’ya geldik. Bodrum Örgütümüzün görüşleri ile birlikte aday adaylarımız da kendi görüşlerini genel başkanımıza ileteceğiz” dedi. 

Kent Haber’in edindiği bilgilere göre; öğle saatlerinde gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren toplantının konusu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan ancak Osman Gürün’ün aday olarak belirlenmesinin ardından Kılıçdaroğlu’ndan randevu isteyerek görüşen Mehmet Kocadon’un tekrar Bodrum Belediye Başkan adayı olması idi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Konuyla ilgili ilçe başkanı Halil Karahan ve aday adaylarının görüşlerini dinledi. Kent Haber toplantıya katılan CHP’lilerin çoğunluğunun Mehmet Kocadon’un tekrar aday olarak atanması durumunda Bodrum’da seçimin riske gireceğini açık olarak dile getirdikleri bilgisine ulaştı. 

Öte yandan toplantıda Kılıçdaroğlu’nun aday adaylarına İYİ Parti ile CHP arasındaki ittifak görüşmelerinin devam etmekle birlikte, mevcut CHP’li belediyelerde İYİ Parti’nin aday çıkarmayacağını söylediği de öğrenildi. Kent Haber’in konuştuğu üst düzey İYİ Parti kaynakları ise Muğla ilçelerindeki ittifak görüşmelerinin Çarşamba günü görüşüleceğini belirterek, kamuoyu anketlerinde ilk sırada çıkan Mehmet Tosun’un yarıştan çekilmeyeceği ve Bodrum ile Fethiye’nin İYİ Parti’nin kırmızı çizgisi olduğunu dile getirdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve 8 belediye başkan aday adayı ile yaptığı bu görüşmenin ardından yarında CHP Muğla Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün ile konuyla ilgili bir araya geleceği de edinilen bilgiler arasında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CHP Bodrum ilçe örgütünde sıcak saatler yaşanıyor.

CHP Bodrum ilçe örgütünde sıcak saatler yaşanıyor. Partinin Bodrum Belediye Başkan aday adayları, bugün ilçe binasında bir araya geldi.Kemal Güneri...

Kapat