Güncel Haber

Mehmet Tosun “Ben Varım” Diyor

 

CHP Bodrum’da hareketli günler ve Genel Merkez odaklı bir belirsizlik yaşanırken, Bodrum’da yerel seçimlerin en iddialı isimlerinden biri olan Mehmet Tosun, pazartesi günü Bodrumlularla buluşacağı bir toplantıyla seçim çalışmalarına hız verecek. 

Perşembe gününden beri CHP’de yaşanan baş döndürücü trafik Bodrum siyasetini ısıttı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Büyükşehir aday adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile perşembe akşamı yaptığı görüşmenin ardından, ilçe başkanı Halil Karahan ve 8 CHP belediye başkan aday adayı Ankara’ya çağrıldı. Bugün yapılan toplantıda, aday adaylarına Mehmet Kocadon’un bir kez daha Bodrum adaylığını telkin eden Kılıçdaroğlu’nun, İYİ Parti ile yürütülen çalışmalar kapsamında Bodrum’da İYİ Parti’nin aday çıkarmayacağını söylediği öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu’nun bu ifadelerine karşın, İYİ Parti’nin üst düzey yöneticileri Bodrum’da yapılacak ittifak ile ilgili görüşmelerin henüz gerçekleşmediğini belirterek, adayları Mehmet Tosun’un tüm anketlerde önde çıktığı İYİ Parti’nin, Bodrum’dan vazgeçmesinin de söz konusu olmadığını dile getirdi. Akşam üstü saatlerinde ise İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Yarımada’da yaşayan yaklaşık 135 bin vatandaşa, yarın Bodrumlularla buluşacak olan Mehmet Tosun’un toplantısı ile ilgili davet SMS’i gönderildi. 

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’ndan Başkan Nevzat Kanber imzasıyla yollanan basın davetinde de “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimleri ile ilgili Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurunda bulunan İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun’un aday adaylığı ile ilgili basın açıklamasında; Siz değerli Basın Mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız” ifadeleri kullanıldı. 

Mehmet Tosun’un aday adaylığı ile ilgili toplantı 17 Aralık 2018 Pazartesi Günü, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı Binası önünde saat 14:00’de gerçekleşecek. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’a Kocadon Dayatması

CHP Bodrum ilçe başkanı ve 8 belediye başkan aday adayından oluşan heyet, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık 1 saat...

Kapat