Güncel Haber Yazarlar

Müzevir Siyaseti

 

MÜZEVİR  SİYASETİ

 

Bugünkü yazımın konusu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Osman Gürün olacak ve ona çeşitli sorular yöneltecek , gerekli gördüğüm konularda da eleştirilerde bulunacaktım.  Ancak Bodrum’umuzun Belediye Başkanı aday konusu epeyce karışık hale geldiği, daha doğrusu karıştırıldığı için konu olarak bunu işleme kararına vardım.

Yazımın başlığı MÜZEVİR   anlamı da bilindiği gibi ARA BOZAN.

Ortalık karıştı. Karıştıran , karışıklığın muhatabı da belli. Boy, boy fotoğrafları yayımlanıyor  sitelerinde. Beş yıl önceki karışıklık , karmaşa bundan daha ehven, daha salimdi. En azından o karışıklık CHP genel merkezi tarafından oluşturulup muş, içi kan ağlayanlara  “Kızılcık  şerbeti içtim “ demeleri baskısı yapılmıştı. Onlar da öyle yaptı. Öyle olmaması gerektiği bu dönemde çok belirgin ölçüde çıktı ortaya.

CHP de bu güne değin eşi ve benzerine hiç rastlanmayan( Sevgili kardeşim Musa Gökbel olayı hariç) bir aday belirleme olgusuna hep birlikte tanık olduk. Öncelerde az da olsa uygulanan yöntem demokratik sayılabiliyordu. Bu gün o olgunun yerini Müzevir  ara bozma yöntemiyle yarış kazanma , belki de kazandırma aldı.

Bir kişi çıkıyor, kesin olarak Muğla’ya aday olacağını ve buna iki yıl önce karar verdiğini söylüyor, bunu yaparken de aday adaylarını absürt yöntem ve  söylemlerle yıpratmaya çalışıyor.

Kimden izin ve yetki aldığı meçhul şekil ve kendisi icat edip her zaman gündemde tuttuğu şov yöntemiyle Muğla ve ilçelerinde araştırma (!)  yapıyor, bunun adını da “seçim nasıl kazanılır raporu” koyuyor ve daha da ileri giderek Genel merkezde partinin Genel Başkanına sunuyor

Bu raporda kendi deyişine  göre  mevcut Başkan Dr. Osman . Gürün!ün de başarısızlıklarının anlatımı epeyce yer tutuyor.

Hangi ekonomik, sosyal, siyasal, finansman politikası, bütçe, personel politikası, çalışma yapısı , borç ödeme , fon kullanma ve benzer olguların bu raporun içinde ciddi ölçüde yer aldığına kimse inanmaz onu teşvik ve yardım ettiklerine inanların dışında.

“Müzevir baskısı ve rakip yıpratmasıyla nasıl aday olunur “koyduk raporun adını ve bu rapora uyarak aday belirlenirse  (atanırsa) bu durumu da   yüz karası olarak parti tarihine kaydedileceğini kabul ve beyan ediyoruz…

Aslında rapor denen arabozucu belge ile birlikte belgeyi sunanın bir belge daha sunması gerekirdi , acaba sundu mu? O belgenin adı da “Beş yılda Bodrum’da nasıl tahribat gerçekleşti.” Olmalıydı.  Böylece Genel Merkezin eli de güçlenir  bu absürt davranışı demokratik bir yapıya kavuştururdu.

Bu sitede yayımlanan fotoğrafa bakıyorum, hepsi de Bodrum’un sorunları ile yakından ilgili kişiler.Ayrıca içlerinden kimileri de haksızlığa uğramış ve yadsınmış.

“Artık benim için Bodrum bitti. Yeni ve büyük hedeflere yöneleceğim .” deyip ters yüz edilince bu arkadaşlar için de kumpasa başvuracağı olasılık dahilinde olan , Bodrum’a dönme sorunu başlatan kişinin isteminin kabul edilmesi halinde Bodrum’la CHP nin bütünlüğünün parçalanacağını herkesin  tekrar, tekrar düşünmesi gerektiğini inanıyoruz. 

Aday adayı sekiz kardeşimizin bazılarını topluluğu bölüp Müzevir politikasına pas vermeden birlikte  direnç göstermeleri Demokratik yöntem olup CHP üyesi ve aday adayı olmaya yakışandır.

Öğleden sonra İYİ partinin aydının toplantısını izlemeye gittim. Konuşmalar, saygılı, barışık, sevecen ve ikna yeteneği yüksek davranmalar  ve fikirlere karşı yaklaşımlar demokratik görünümdeydi.

CHP  Bodrum yapısını olumsuz etkileyip zorlayan Müzevir politikasının egemenlik uğraşı şov eşliğinde verilirken anlattığım toplantı, gelen taraftarlarını, gönül rahatlığına  neden olacak söz ve davranış sunuyordu.

CHP Genel Merkezimiz, bu yazı aynı zamanda partili bir yurttaşın  uyarısı  konulu olup daha gerçekçi ve demokratik yaklaşımların beklentisi olarak sunulmaktadır!!!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mehmet Tosun; “31Mart’tan sonra bu filmi izlemeyeceğiz”

Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yapan İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum’da coşkulu bir...

Kapat