Güncel Haber

Bodrum’da vatandaşlar taşkınlara karşı uyarıldı.

 

Meteoroloji Bodrum ve Muğla’nın diğer sahil ilçeleri başta olmak üzere, Muğla bölgesi için sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteorolojiden yapılan uyarıda, 18 Aralık salı günü Muğla il genelinde görülecek olan sağanak yağışların, sabah saatlerinden itibaren etkisini artıracağı bildirildi. Yağışın, akşam saatlerine kadar çok kuvvetli (51-75 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir uyarı da fırtına için yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Batı Akdeniz’de yarın (18.12.2018) öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Batı Akdeniz’de aynı gün (18.12.2018) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı denizcilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

Öte yandan Bodrum’da vatandaşlar taşkınlara karşı uyarıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi I. Etap Yarışları Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) programında yer alan OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nin I. Ayak yarışlari ile 15-16...

Kapat