Güncel Haber

“Tüm adaylarımız onurlu bir yol yürüdü

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum Belediye Başkan aday adayları, İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adaylığı konusunda “Partimizin adayı, hepimizin adayıdır. Kim aday olursa olsun herkes CHP için çalışacak” mesajı veren aday adayları yarıştan çekilmediklerini söylediler.
CHP Bodrum’da Mehmet Kocadon’u bir kez daha aday gösterecek mi sorusunun yanıtı merak edilirken, Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olan 8 isim bugün ilçe binasında bir araya gelerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve aday adayları Recai Seymen, Ali Öztürk, Mustafa Saruhan, Ahmet Aras, Mehmet Özalın, Refik Ülgen, Taner Uslu ve Kemal Güneri’nin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında “Adayımız kim olursa olsun hepimiz CHPye çalışacağız” mesajı verildi.

 

HER ŞEYDEN ÖNCE CHP’LİYİZ

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Halil Karahan, kim aday olarak belirlenirse belirlensin herkesin CHP’ye çalışacağını belirterek “CHP adayı kim olursa olsun aday adayları da dahil CHP’ye çalışacak. Herkesin kimliğinin önünde Cumhuriyet Halk Partililik vardır.” Dedi. Karahan, aday adayları ile ilgili kullanılan ifadeleri ve ‘direniş’ gibi söylemleri de kullananlara iade ettiğini belirterek “Tüm adaylarımız onurlu bir yol yürüdüler, yürümeye de devam edecekler” diye konuştu.

SARUHAN: KOCADON BÜYÜKŞEHİR’E ADAY OLDUĞU İÇİN BU YOLA GİRDİK

Bodrum Belediye Başkan aday adayları da gazetecilere, konu ile ilgili düşüncelerini aktardılar. Mustafa Saruhan, mücadelenin ve sürecin durduğu yönünde yanlış bir algı olduğunu belirterek “Bu işten vazgeçtiğimiz ya da genel merkeze davet edildiğimizde çalışmalarımızı durdurduğumuz algısı var. Kesinlikle böyle bir şey yok. Bizler sayın başkanın büyükşehir adayı olmasından sonra bu yola girdik. O büyükşehire aday olduğunu söyledi, biz de Bodrum için başvurduk. Bu süreç netleşmeden sonuna kadar aday adayı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunu da genel başkanımıza ilettik. İçimizden biri olursa da ayrılmadan devam edeceğimizin sözünü verdik.” Dedi.

Ali Öztürk de “Bu bir yarıştır. Biz kavga etmiyoruz mücadele ediyoruz. Partimizin adayı hepimizin adayıdır. Biz CHP’deyiz. Pazarlık yapacak hiçbir davamız yok. Tüm davamız CHP dir. Bunun sorgulanmas dahi beni üzer.” İfadelerini kullandı.

RECAİ SEYMEN: PARTİ İÇİNDE BUNUN MÜCADELESİNİ YAPARIZ

Aday adaylığı için ilçe başkan