Kültür&Sanat

Türkler’de Nartugan etkinliklerle kutlanacak.

 

Gecelerin kısaldığı, gündüzün uzadığı eski Türkler’de Nartugan olarak bilinen bayram 21 Aralık cuma günü Bodrum’da  etkinliklerle kutlanacak.

Nar Tugan bu sene de Bodrum’un iki farklı noktasında ateşler yakılarak kutlanacak. Peynir Çiçeği Derneği tarafından 21 Aralık cuma günü Gündoğan’da organize edilen Nartugan kutlamaları saat 14.00’te başlayacak. Saat 18.00’e kadar sürecek olan etkinlikte canlı müzik eşliğinde nartugan ateşi yakılarak çeşitli ikramlarda bulunulacak. Şenlikte Karya Çiçekleri kadın folklor grubu bir gösteri sunarken, doğal ürünler ve el sanatları stantlarında da sürpriz ürünler sergilenecek.

Nartugan kapsamında bir şenlik de Kumbahçe Sahili’nde Bodrum Belediyesi ve Kumbahçe Muhtarlığının destekleriyle gerçekleştirilecek. 22 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek kutlamalarda ateşler yakılıp, halkoyunları oynanacak, çeşitli ikramlar yapılacak. Ayrıca şenlik alanında stantlar kurulacak. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Devlet Hastanesine içme suyu hatı

Büyükşehirden Bodrum Devlet Hastanesine Yeni İçme Suyu Hattı... Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesi Konacık Mahallesinde yeni yapılan okula ve yapımı...

Kapat