Güncel Haber

Tosun,dedikoduları yalanladı.

 

Bodrum’da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı için yarışacak en iddialı isimlerden biri olan İYİ Parti adayı Mehmet Tosun, saha çalışmalarına başlayan ilk isim olarak dikkat çekerken, ittifak nedeniyle İYİ Parti’nin Bodrum’da aday çıkarmayacağı ve adaylıktan çekileceğine yönelik bazı dedikodularla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak dedikoduları kesin bir dil ile yalanladı. 

İYİ Parti Genel Sekreteri ve parti sözcüsü Cihan Paçacı’nın önceki gün Star Tv Ana Haber bülteninde yayınlanan “İYİ Parti’den Bodrum Çıkışı” başlıklı haber videosunun altında, “Bize inananları ve Bodrum sevdalılarını yalnız ve seçeneksiz bırakmayacağız” diyerek dedikoduları yalanlayan Tosun, paylaşımında şu ifadeleri kullandı; 

“Sevgili Bodrumlular, Adaylığım konusunda son günlerde Bodrum kamuoyuna bazı çevrelerin yaymaya çalıştığı dedikoduların gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur. Genel merkezimiz ve şahsımın kararlı duruşuyla, Bodrum’u insan odaklı iyi belediyecilikle tanıştıracağız. Bize inananları ve Bodrum sevdalılarını yalnız ve seçeneksiz bırakmayacağız.” 

PAÇACI: “BODRUM’U İSTİYORUZ, MEHMET TOSUN TÜM ANKETLERDE ÖNDE” 

Önceki gün gazetecilere CHP-İYİ Parti ittifakının Ankara adayı Mansur Yavaş ile ilgili değerlendirmeler yapan Paçacı, Bodrum konusunda da dikkat çekici bir çıkış yaparak, Mehmet Tosun’u gündeme getirmişti. İYİ Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, başkanlık divanı toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Bazı bölgelerde gerek İYİ Parti’nin, gerekse de CHP’nin çok güçlü adayları olabilmektedir” diyerek Bodrum’u istediklerini ifade etmiş, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Tosun’un tüm anketlerde önde olduğunu savunmuştu. Paçacı açıklamasında, “İYİ Parti’nin Bodrum’u Mehmet Tosun’la açık ara alacağı görülmektedir” şeklinde konuştu. 

İTTİFAK İLÇELERİ GÖRÜŞÜYOR… 

Büyükşehir ve il belediye başkanlıkları konusunda ittifak görüşmelerini tamamlayan CHP ve İYİ Parti kurmayları, bu hafta ilçeleri masaya yatırdı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda CHP’nin adayı Dr. Osman Gürün’ün desteklenme kararının ardından, her iki partinin 13 ilçedeki stratejilerinin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Siyasi kulislerde İYİ Parti’nin özellikle Fethiye ve Bodrum konusunda ısrarlı olduğu, Seydikemer’in de tartışıldığı konuşuluyor. Kritik ilçelerde nihai kararın ise her iki partinin Genel Başkanlarının yapacağı toplantı sonrasında ortaya çıkması bekleniyor. 

Öte yandan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yarışa dahil edilmesiyle karışan Cumhuriyet Halk Parti’sinde, adayın belirlenmesi beklenen önümüzdeki hafta yapılacak Parti Meclisi toplantısı yeni yıla ertelendi. Gelecek hafta yapılması beklenen Parti Meclisi toplantısı, dün alınan sürpriz bir kararla 4 Ocak’a ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Turizm cenneti”nin yeşil altını yağa dönüşüyor

MUĞLA (AA) - DURMUŞ GENÇ - VOLKAN YILDIZ - Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'da aralık-ocak döneminde büyük zahmetlerle toplanarak fabrikalara ulaştırılan ve...

Kapat