Güncel Haber Yazarlar

“Ümmet-İ Kocadon”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Örgütü, dün bir basın toplantısı yaparak partinin adayı kim olursa olsun arkasında durulacağını ve partinin seçimi kazanacağını ifade etti. Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan sekiz adayın da aynı doğrultuda düşündüğü görüşü çıktı.

Temel düşünce; bizler partiliyiz ve partinin aldığı kararlara uyarız, yani parti genel merkezinin sekiz aday adayının dışında bir adayı belirlemesinin hukuka, tüzüğe uygun olduğunu, parti disiplini açısından kendilerinin bu karara uyacaklarını, açıklamalardan anlamış bulunmaktayım.

“Kan kusarım kızılcık şerbeti içtim derim.”

Partili olmak, parti disiplinine uymak güzel bir şey, umut verici olarak algılanabilir.  Parti üyesi olmakla, vatandaşlık bağı ile bir ülkenin bireyi olmak arasında bir fark yoktur. Ülkede, siyasi bir örgüttür. Hepimizde bu siyasi örgütün üyesiyiz.

Buradan yola çıkarak “Kan kusarım kızılcık şerbeti içerim “ mantığındaki arkadaşların, ülkede yaşanan olumsuzluklara da ses çıkarmaması gerekir ve mevcut iktidarın, TBMM’ nin almış oldukları tüm kararları eleştirmeden, arkasında durmaları gerekmez mi.

Bu bakış açısıyla, ülkenin bekası için iktidara destek veren Devlet Bahçeli doğruyu yapıyor demek ki, yani kendi bulduğumuz bahanelerle, çifte standartlar yaratıp, hangisi işimize gelirse o doğrultuda gitmek ne kadar doğrudur.

Hani haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandı…

Tabi yapılanı haksızlık olarak görmemek, ayrı bir savunma olsa gerek. Düşünün bakalım yapılan açıklama ne anlama gelmekte.

Bizler Bodrum Belediyesi’nin, son beş yılını onaylıyoruz.

Biz ve Bodrum Halkı, Belediye hizmetlerinden memnunuz.

Kamuoyuna, “Bodrum Belediye Başkanlığı’na  aday olmayacağım.” açıklaması yapan bir kişiyi, Bodrum’dan tekrar aday gösterilmesini kabul ediyoruz.

Bizler, yani Bodrum CHP İlçe Yönetimi ve Belediye başkan aday adayları olarak Mehmet Kocadon’un CHP ye değil, CHP’nin Mehmet Kocadon’a ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

Demek mi istiyorsunuz?

Sayın Genel Başkan, seçimlerde Yüksek seçim Kurulunu oyunun kurallarını, oyun devam ederken değiştirmekle suçlamıştı.

Peki bu yapılanlar, oyunun her alanında kuralları değiştirmek anlamına gelmez mi.

“Mülakat varsa torpil var.” diyen CHP Genel Merkezi,

Muğla İl örgütünde aday adaylarıyla yapılan mülakata, neden sessiz kalmıştır.

Sizler, Bodrum Halkını kendi mülkiyetinizde mi görüyorsunuz, yaşananlar ortada, çıkın sokağa bakın, halk kimin için, ne diyor. Halkın sesine kulak vermeyenlere, halk sandıkta yanıt verecektir elbet. Yarın seçimlerde Bodrum CHP Olarak ne diyeceksiniz, son beş yıl Dünya’ya örnek Belediyecilik yaptık, şimdi bir beş yılda Güneş Sistemine örnek belediyecilik mi yapacağız diyeceksiniz?

Seçim zamanı, partim, partim deyip, seçim sonunda ben parti marti dinlemem diyeni nasıl savunacaksınız. Seçim sonucunun bedelini, Bodrum Halkına mı ödeteceksiniz?

Seçimler geliyor bunları konuşmanın,

“Şimdi zamanı mı?” diyenlere…

Hem de tam zamanı,

Şimdi değilse ne zaman…

Bizler dik durabilseydik memleket bu halde olamazdı. Halkın, iktidarı destekleyen yüzde ellisini eleştireceğimize, önce kendimize baksak, aramızda ne fark var diye.

Sol diyalektik olmadan yolunu bulamaz. Tepeden inme kurallar, talimatlarla, yani dayatmalarla  varılacak bir nokta yoktur. Eğer Altı Ok’un menzile ulaşması isteniyorsa, unutmayın ki ;

“Yelkenleri Havalandıran, Rüzgarın Gücü Değil, Yelkenin Rüzgara Karşı Duruşudur.”

Bodrum Halkı Mehmet Kocadon’un ümmeti Değildir.

 

5 Replies to ““Ümmet-İ Kocadon”

  1. Daha ne desin sevgili Mustafa. ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYAN İÇİN DAVUL ZURNA AZ. ELBETTE YARIN HALKIN DİVANINDA HESAP SORULUR. VE DE HALKA EDEN BULUR. KALEM VE ELİNE SAĞLIK MUSTAFA KARDEŞ!11

  2. Bir yazı bukadar mı güzel yazılır?Helal olsun size.Yazık CHP ye.Daha çok bekleriz ufuktaki güneşi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Taş ve cam parçalarıyla gelen mutluluk

MUĞLA (AA) - ALİ BALLI - Muğla'nın Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı'nda eğitim gören bedensel, zihinsel, işitme ve otizmli bireyler, yaptıkları mozaik çalışmalarla...

Kapat