Güncel Haber

Bodrum’da 2 metrelik iguana bulundu!

 

Bodrum’un Göltürkbükü mahallesinde yaklaşık 2 metrelik iguana bulundu! Göltürkbükü’nün çamlık orman arazisinde dolaşmaya çıkan Özcan Keleoğlu, yaklaşık iki metre boyunda bir iguana ile karşılaştı. Yaratığı görünce hayrete düşen Keleoğlu hemen Göltürkbükü Muhtarı Musa Göze’ye haber verdi.

Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı ile irtibata geçen muhtar Göze ve damadı Özcan Keleoğlu, iguananın zarar görmeden yakalanmasını sağladı. Hayvan barınağına getirilen iguana, sağlık muayenesinden geçirildi. Muğla’daki yetkiliere haber verildiğini söyleyen barınak yetkilileri, bu boyutta bir iguanaya daha önce rastlamadıklarını belirttier.

Barınakta görevli Veteriner Hekim Buse Esra Erkuşöz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yetişkin bir iguana, dişi mi erkek mi onun ayrımını açıkçası bilmiyorum. Torba’da bulunmuş vatandaşlar tarafından, birimimize haber verilmiş. Buraya getirildi, şimdi vücut sıcaklığını dengelememiz lazım çünkü bunlar sıcak iklim hayvanları. Normalde optimum koşullarda 26 derecede yaşamaları lazım. Şimdi ona daha uygun bir alan sağlayacağız. Ondan sonra aslında muhtemelen bir evde bakılıyordu ya oradan kaçtı ya da baş edemedikleri için atıldı hani öyle bir durumu var hayvancağızın. Ondan sonrasında da Doğa Koruma ve Milli Parklara haber verilir onlar ilgilenir artık ilerleyen dönemlerde.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrumspor şirketleşiyor

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da düzenlenen olağanüstü genel kurulda kulübün şirketleşmesi için ilk adım atıldı. 13 Aralık 2018 Perşembe günü düzenlenen ilk...

Kapat