Emlak

Merzifon İmar Barışından En Çok Yararlanan İlçelerden Biri Oldu!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşın devletle ihtilaflı olmaması için; İmara aykırı, ruhsat eklerine aykırı ya da ruhsatsız yapıların kayıt altına alınması için duyurulan İmar Planında başvurular devam ediyor.

Bakanlık Tarafından açıklanan verilere göre Merzifon İmar Barışı sürecinde konut fiyatlarını en çok arttıran 30 İlçe içerisine girdi. Haziran ayından beri devam eden imar planları aynı zamanda konut fiyatlarının artışında önemli rol oynuyor. 5 Aylık süreç boyunca İzmir Çiğli, Ankara Gölbaşı konut fiyatları artışında ilk sırayı alırken bu listenin üyelerinden biri Amasya Merzifon oldu.

Konut fiyatlarında yaşanan artışın sebebi ise ruhsatı bulunmadığı için kiraya verilmeyen, satışa çıkarılmayan ve beklemede olan yerlerin piyasaya girebilmesi oldu. Bir diğer etken ise ruhsatı olmadığı için konut kredisi verilmeyen konutlar, alınan ruhsatlarla beraber bankalar tarafından kredi alabildi. Kredi alınabilir pozisyonun oluşması ise piyasa içerisinde ciddi bir sirkülasyon oluşturdu. Merzifon Daire ilanları Flatfy ile hayalinizde olan konuta, çok daha kolay ve avantajlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Malatya’da Türk Vagon Fabrikası, Kızılay İçin Dönüştürüldü!

Malatya’da yapımı 1989 yılında tamamlanan fakat hiç kullanılmayan âtıl pozisyonda bulunan Vagon Onarım Fabrikası âtıl vaziyetten kurtarılarak ekonomiye kazandırılması başarı ile sonuçlandı. Türk Kızılay Derneğine verilen fabrika, başarılı bir dönüşüm yolu ile ekonomiye tekrar kazandırıldı. Malatya’da son yıllarda yapılan çalışmalar ise Emlak piyasasını doğrudan etkiliyor.

Malatya Ekonomik durgunluğa rağmen geçen yıla oranla konut satışları 2 puan arttı. Şehir içerisinde yapılan çalışmalar emlak piyasasını hareketlendirmeye devam ediyor. İmar Barışından en çok yararlanan bölgelerden biri olan Malatya’da izin verilen konutlarla beraber satışların artmaya devam edeceği düşünülüyor. 2019 Yılının ilk çeyreğinde yüksek satış oranları beklenen Malatya’da birçok yeni proje hayata geçiyor. 2018 Yılında başlanan TOKİ projelerinin 2019’da satışa geçmesi bekleniyor.

Flatfy Malatya Daire fırsatlarını değerlendirerek, internet üzerinden bulunan tüm emlak ilanlarına tek tıkla ulaşabilirsiniz. Türkiye’de başarılı bir şekilde hizmet veren Flatfy, sunduğu özellikler ile konut arayanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Köyceğiz’de Cezaevi Binası ‘’Gençlik Binası’’ Olacak

Muğla’da Köyceğiz ilçesinde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda binlerce tutuklu ve hükümlünün barındığı cezaevi binası gençler için dönüştürülecek. Geçmişte 50 yıl boyunca cezaevi olarak kullanılan binada mahkumlara dair birçok iz bulunuyor. 2012 yılında boşaltılan Köyceğiz A Tipi Cezaevinde bulunan mahkumlar, Muğla E Tipi Ceza İnfaz kurumuna dağıtılmıştı.

6 Senedir âtıl duran cezaevi gençler için tesise dönüştürülecek. Bodrum ve Köyceğiz’de yapılan lüks konutların ardından bu tür dönüşümler şehirde hareketli olan konut piyasasına olumlu yönde etki ediyor. Turizm sezonu bitmesine rağmen yapılan dönüşüm çalışmaları şehirde konut fiyatlarını bölge bazında arttırıyor.

Bodrum Konut Durgunluğunu Hızlı Atlatıyor!

2018 Yılı içerisinde Türkiye’de yaşanan emlak durgunluğundan en az etkilenen yerlerden biri olan Bodrum, yaşadığı küçük çaplı durgunluğu kış sezonu olmasına rağmen hızla üzerinden artıyor. Dünya çapında ilgi gören birçok projeye ev sahipliği yapan Bodrum’da hareketlenen emlak piyasası Bodrum Satılık daire arayanların yüzünü güldürüyor. Konut arayanlar için yeni projeler ve biten projeler ile beraber birçok proje sunan, Bodrum projeleri sunduğu hız ile aynı oranda satışını gerçekleştiriyor. Bu nedenle Bodrum ilçesinde yaşanan emlak fırsatlarını takip etmek için, son yıllarda kullanıcılara sunduğu avantajlarla yoğun bir kullanıma sahip olan Flatfy Bodrum emlak arama motorunu kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde bulunan tüm ilanları bünyesinde barındıran Flatfy, bu özelliği ile Türkiye’de tek olmaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İmar Barışı’na 9 milyon 210 bin kişinin başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı'na 9 milyon 210 bin kişinin başvurduğunu ve bu kişilerin 10 milyar 350...

Kapat