Güncel Haber

7 derece birden düşecek.

 

Meteoroloji bugün ve yarın için vatandaşları uyardı. Yapılan gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısına karşı tedbirlerin elden bırakılmaması bildirildi. Öte yandan Meteoroloji verilerine göre, Bodrum bu kışın en soğuk günlerinden birini yarın ve perşembe günü yaşayacak. Perşembe günü hava sıcaklığı 7 derece birden düşecek.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.12.2018 Salı günü öğle saatleri ile gece saatleri arasında Muğla’da; Salı günü öğle saatleri ile Çarşamba sabah saatleri arasında Antalya’nın doğu ilçelerinde; Salı günü akşam saatleri ile Çarşamba sabah saatleri arasında Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık ve Gülnar ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

“26.12.2018 Çarşamba sabahı ilk saatlerde Bodrum – Fethiye arasında başlayıp zamanla tüm denizlerimize yayılacak olan rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (60-75 km/saat) zamanla 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına (90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Karaovalı çocuklar ilk kez tiyatroda

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2018 yılını Karovalı çocuklara oynadıkları Çizmeli Kedi ile sonlandırdı. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ilk çocuk oyunu...

Kapat