Güncel Haber Yazarlar

Ak Parti Bodrum’da…

 

Yaklaşık bir aydır Bodrum gündemini meşgul eden yerel seçim sürecinde partilerin aday belirleme konusunda yaşadıkları sıkıntıları ve zorlukları izliyoruz.

 

Bodrum Belediye Başkanlığı için CHP’den Mehmet Kocadon dahil toplam 9, Ak parti’den 3, İyi Parti’den Mehmet Tosun olmasına rağmen bir çok aday adayı olmasına rağmen henüz hiçbir partinin kesin adayı belli değil.

Her ne kadar CHP’de Mehmet Kocadon, İyi Parti’de Mehmet Tosun kesin aday gibi gözükse de parti genel merkezlerinden henüz kesin bir açıklama olmaması büyük bir belirsizlik olarak dikkat çekiyor.

2 Mehmet’in adaylıları çok konuşulsa da Ak Parti’nin de aday adayları arasında 2 isim öne çıkmakta. Bu isimler Mehmet Naci Yavuz ve Halil İbrahim Kaynar. Biraz bu konuya bakalım.

Bana göre bu dönemde Ak Parti belediye meclisine üye sokmak ve belediye başkanlığına ortak olmak adına büyük bir fırsata sahip. Hatta geçmişte hiç bu kadar yaklaşmamıştı diyebilirim.

Hakkında bir çok dava, milyara yaklaşmış devasa borç, rantsal ilişkiler, eksik altyapısıyla ihtiyaca cevap veremeyen bir belediye yönetimine nasıl bir kadroyla talip olunacağını açıkçası çok merak ediyorum. Bu nedenle Ak Parti’nin başkan ve belediye meclis üyesi aday adaylarının kim olacağını çok dikkatle takip ediyorum. İlçe Başkanı Ömer Özmen’in nasıl bir karar vereceğini hep birlikte göreceğiz.

2014 yerel seçimlerinde eski Turgutreis Belediye Başkanı Ali Server Yazgan aday olarak gösterilmişti. Bana göre bu büyük bir hataydı ve bu hatanın bedelini Ak Parti yerel seçimlerde baraj altı kalmıştı. Bu görüşümü o zaman ki yazılarımda da dile getirmiştim.

Benzer bir durum şimdi de yaşanıyor. Eski Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, Bodrum Belediye Başkan aday adayı ve tarihin tekerrür etme ihtimali var. Kaynar’ın aday adaylığı ile birlikte sokakta akçeli dedikodular aldı başını gidiyor. Unutmamalı ki her ne kadar çok gelişse de Bodrum hala bir kasaba ve bu kasabada herşey bilinir ve duyulur ayrıca konuşulur.

Yargıtayda bekleyen dava dosyaları, geriye dönük rant iddiaları seçmenin kafasını karıştırıyor.

Ak Parti’ye gönül verenler ve Bodrum’un kurtulması için ciddi ciddi Ak Parti’ye bir şans verilmesini düşünenler, 2014’te ki hatanın tekrar edilmemesini bekliyor. Düzgün, geçmişi tertemiz, Bodrum sevdalısı bir aday ve meclis üyesi adaylarıyla Ak Parti, Bodrum’da söz sahibi olacaktır.

Ak Parti hiçbir dönemde belediye meclisinde kuvvetle temsil edilmeye ve belediye başkanlığına bu kadar yakın olmamıştı. Ama buna rağmen ilçe yönetiminin ve Ak Parti’nin vereceği karar, Bodrumlular tarafından çok yakından takip ediliyor. 2014’te ki hataların tekrar edilmesi Ak Parti’nin Bodrum şansını gelecekte iyice zora sokacaktır, benden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“14 yabancı kuralı Türk futboluna büyük zarar veriyor”

Ziraat Türkiye Kupasında fırtına gibi esen Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Teknik Direktörü Engin İpekoğlu hedeflerini anlattı. İpekoğlu, 14 yabancı serbestliğinin Türk...

Kapat