Spor Haber

Bodrum’un ilk kadın futbol takımı

Bodrum’un ilk kadın futbol takımı, ocak ayındaki Türkiye Şampiyonası’na katılmak için hazırlanıyor. 2018 yılı Mayıs ayında Abdullah Sözen tarafından Turgutreis Spor Kulübü bünyesinde kurulan kadın futbol takımında 20 parlak futbolcu kız var. Muğla’nın ikinci, Bodrum’un ise ilk kadın futbol takımı olma özelliği taşıyan ekip, antrenmanlarını Turgutreis çim sahada sürdürüyor.

Ocak ayında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda yıldız ve gençler kategorisinde sahaya çıkmayı hedeflediklerini söyleyen takım kurucusu ve antrenör Abdullah Sözen, “Yeni bir yapılanma içindeyiz ancak kızlarımız çok başarılı ve azimli. Yeni bir kulüp olduğumuz için hedefimiz üçüncü ligden başlayıp maçlara girmek. Henüz altyapı takımıyız. 13-18 yaş aralığında toplam 20 sabit oyuncumuz var. Tüm Bodrum yarımadasını başarılı bir şekilde temsil etmek en büyük amacımız” diye konuştu. 

Abdullah Sözen, kadın futbol takımı olarak Bodrum’da bir ilki gerçekleştirdiklerini, buna ek olarak bir de resmi taraftar grubu oluşturduklarını belirterek “Grubumuza tüm Bodrumluları, futbol severleri bekliyoruz. Desteğinizle, her tür zorluğun üstesinden geleceğiz” dedi.

Kulübün kendi imkanlarıyla maçlara hazırlandığını söyleyen Sözen, Bodrum’dan destek beklediklerini sözlerine ekledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
RES’ İmar Planları İptal Edildi…

Yalıkavak Geriş’teki Rüzgar Elektrik Santralleri (RES) ile ilgili TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın açtığı davada, Muğla 2. İdare Mahkemesi bölgenin 1/5000...

Kapat