Güncel Haber

CHP ve İYİ Parti, 3 ilçede Pazarlık Halinde

CHP ile İYİ Parti arasında il belediyelerinde yapılacak işbirliği konusunda büyük oranda anlaşma sağlanırken, ilçe belediyelerinde Ankara Etimesgut, Antalya Kepez ve Muğla Bodrum’da anlaşmazlık yaşandığı belirtiliyor.

CHP kaynakları anlaşmazlığın çözülmesi halinde haftaya İYİ Parti ile yapılacak görüşmelerde sonuca varılacağını bildirdi.

CHP ile İYİ Parti arasında 21 büyükşehir belediyesinde varılan uzlaşıdan sonra iki parti de yaklaşık 3 haftadır il ve ilçe belediyeleri üzerine görüşmeler yürütüyordu. Önceki gün geç saatlere kadar devam eden görüşmelerde iki parti arasında özellikle ilçeler konusunda anlaşmazlıkların yaşandığı öğrenildi. Hem CHP hem İYİ Parti Ankara’nın Etimesgut, Antalya’nın Kepez ve Muğla’nın Bodrum ilçelerinde kendi adayının desteklenmesini talep etti. Her iki tarafın geri adım atmaması üzerine görüşmeler bir sonraki haftaya ertelendi. İlçe belediyelerinde yaşanan anlaşmazlığa karşın il belediyelerinde ise büyük oranda uzlaşıya varıldı. İYİ Parti CHP’nin elinde olan mevcut il belediyeleri olan Edirne, Kırklareli, Yalova, Çanakkale, Zonguldak, Giresun, Burdur ve Sinop’la birlikte Bolu, Kırşehir, Sivas ve Erzincan’da aday çıkarmayacak. CHP ise Kırıkkale, Isparta, Düzce, Nevşehir, Afyonkarahisar ve Osmaniye’de aday çıkarmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Belediye Meclisi’nde Eylem

Bodrum Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı. Toplantıda pankart açan Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Esnafı, mağdur olduklarını ve Bodrum...

Kapat