Güncel Haber

Kocadon’un Bodrum Adaylığı Beklentisi

 
CHP’nin merakla beklenen Parti Meclisi Toplantısı sona erdi. Toplantıdan Bodrum ile ilgili yine bir sonuç çıkmadı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısına başkanlık etti. Toplantılarda yerel seçimlerde aday gösterilmesi düşünülen 100 aday belirlendi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, 100’e yakın belediye başkan adayını daha belirlemek üzere bir araya geldi. Toplantıda, İYİ Parti ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde, Milletvekili Ahmet Akın’ın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının resmen geri çekilmesi için de oylama yapıldı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısına başkanlık etti. MYK toplantısında hem İYİ Parti ile yürütülen işbirliği süreci, hem de Parti Meclisi’ne sunulacak belediye başkan adayı listesi masaya yatırıldı. Öğleden sonra gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrasında 100’e yakın aday resmen ilan edildi. 

İTTİFAKIN İLÇE PAZARLIKLARI BELİRLEYİCİ OLDU! 

CHP Parti Meclisi toplantısından Bodrum ile ilgili bir sonuç ise çıkmadı. Kent Haber’in iki parti arasında ilçe pazarlıklarının hala sürdüğünü haberleştirmiş olmasına rağmen, son günlerde siyasi kulislerde ve bazı basın organlarında Mehmet Kocadon’un Bodrum adaylığının açıklanacağı ile ilgili beklenti de boşa çıkmış oldu. 

CHP ve İYİ Parti birçok il ve ilçede ittifak mutabakatı sağlarken Muğla, Antalya ve Ankara’nın bazı ilçeleri ile ilgili hala bir sonuca varılamadı. İYİ Parti’nin elinde olan Fethiye’de CHP aday çıkarmama kararı alırken, buna Bodrum’un da eklenmesi istendi. CHP ise belediyenin kendi ellerinde olduğunu anımsatarak talebi geri çevirdi. İYİ Parti kanadı ise Bodrum’un olmazsa olmazları olduğunu belirterek, “Gerekirse her parti kendi adayı ile girsin” formülü de dahil olmak üzere karşı önerilerle taviz vermedi. Müzakerelerin Cumartesi günü tekrar başlayacağı ve kesin sonucun hafta başına kadar alınacağı da edinilen bilgiler arasında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Özdemir Cinayet Davasında Tahliye

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde başından tabancayla vurularak öldürülen ve cesedi makilik alanda bulunan iş adamı Ali Özdemir'in ölümüne ilişkin davanın...

Kapat