Güncel Haber

Fırtına uyarısı

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kıyı Ege için fırtına uyarısında bulundu. Bölgede fırtına ile birlikte yağış da bekleniyor. 

 

Meteoroloji yurdumuzun Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğini bildirerek, fırtınada yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Meteorolojinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

“Yurdumuzun Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de kuvvetlenecek rüzgarın, Perşembe günü ile Cuma öğle saatlerine kadar Kıyı Ege’de güney ve güneybatı (lodos) yönlerde kuvvetli fırtına (80-100 Km/saat), Marmara’da fırtına (60-80 Km/saat), Batı Akdeniz’in batısı, Batı Karadeniz ve İç Ege’de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın oluşturabileceği hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” 

Öte yandan ilçede akşam saatlerinde başlayacak fırtına ile birlikte yağış da bekleniyor. Yağışların, Pazar gününe kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Aralarında Kavga Çıkınca

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken kendi aralarında kavga eden düzensiz göçmenlerden ikisi yaralandı.  Bitez Mahallesi Adaboğazı...

Kapat