Emlak

İmar barışı başvuru sayfası yenileniyor

 

İmar Barışı uygulamasında yapılan teknik güncellemeler nedeniyle, yeni başvuru alınamıyor. Konuyla ilgili çalışmalar tamamlandığında, Bakanlığımız web sitesi aracılığıyla bilgilendirme yapılacak..

İmara ve projesine aykırı yapılar imar barışı ile kayıt altına alınmaya devam ediliyor. Başvuruların 6 ay uzatıldığı imar barışında 15 Haziran’a kadar müracaat yapılabilecek, 30 Haziran’a kadar ise yapı kayıt belgesi ödemeleri yapılabilecek.

İmar Barışı uygulamasında yapılan teknik güncellemeler nedeniyle, yeni başvuru alınamıyor. Konuyla ilgili çalışmalar tamamlandığında, Bakanlığımız web sitesi aracılığıyla bilgilendirme yapılacak.

İmar barışı başvuruları e-devlet kapısından yapılıyor. Başvuru maliklerden birinin ya da temsilcisinin e-devlet şifresi ile yapı adına yapılabiliyor. İsteyenler başvurularını Bakanlığın yetkilendirdiği kurum veya kuruluşlara da müracaat ederek gerçekleştirebiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Enerjinin yaklaşık yüzde 30’u konutlarda sarf ediliyor”

Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Kalsın, enerji arz güvenliği ve sürdürülebilir kalkınma seferberliği kapsamında enerji verimlilik bilincinin tüm topluma kazandırmanın...

Kapat