Güncel Haber

Bodrum’da Ak Parti, MHP Adayını mı Destekleyecek ?

 
Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler için yürüttüğü çalışmalarda sona gelinirken 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı kesinleşti.30 büyükşehirdeki 519 ilçe belediyesi mercek altına alındı ve iki partinin bu ilçelerdeki oy oranlarına bakılarak dağılıma gidildi.

AK PARTİ VE MHP ÇALIŞMALARINDA SON GELDİ

 

Cumhur İttifakı, 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti’den Mehmet Özhaseki, MHP’den de Sadir Durmaz’ın yürüttüğü çalışmada sona gelindi.

30 BÜYÜKŞEHİRDEKİ 519 İLÇE MERCEK ALTINA ALINDI

İki partinin 30 büyükşehirde ittifak yapması kesinleşti. Bu büyükşehirlerden 27’sinde AK Parti aday çıkaracak, 3’ünde ise MHP’nin adayı desteklenecek. Büyükşehirlerin tamamlanmasıyla beraber buraların ilçeleri üzerinde de çalışmalar yapıldı. Özellikle 30 büyükşehirdeki 519 ilçe belediyesi mercek altına alındı. İki partinin bu ilçelerdeki oy oranlarına bakılarak dağılıma gidildi.

MHP’YE MERKEZ İLÇELER

Bu çerçevede Antalya’da; Aksu, Serik ve Alanya, Aydın’da; Efeler, Karacasu, Söke, Germencik, İncirliova, Karpuzlu, Nazilli, Balıkesir’de; Ayvalık, Edremit, Bursa’da; Mudanya, Eskişehir’de Çifteler ve Mihalıççık, Gaziantep’te; Oğuzeli ve Karkamış, Kayseri’de; Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Muğla’da; Bodrum ve Ortaca, Trabzon’da da Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerinde MHP’nin destekleneceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Bodrum adayı olarak Dr. Tahir Ateş belirtilmiş, ancak bu isim Ak Parti Genel Merkezince açıklanmamıştı.

Bu önemli gelişme sonrasında MHP kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre çok yakın zamanda belediye başkan adayının açıklanacağı, bu ismin hem Ak Parti hem de MHP tarafından kabul görecek bir isim olduğu, ayrıca belirlenecek başkan adayının Bodrum’da geniş kitlelere hitap edecek bir isim olacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Kapitalizm nelere muktedir.”

''Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu''nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Deniz kenarlarını, ormanları betona çevirme gayreti içerisinde olanların varlığına da dikkati...

Kapat