Kültür&Sanat

Bu ayın konukları, Çiğdem ve Necip Damar oldu.

 
Bodrum’da Hamdi Topçuoğlu ve Kadir Vargı tarafından düzenlenen Günbatımı Söyleşileri ‘nde bu ayın konukları, Çiğdem ve Necip Damar oldu. Bodrum Life Dergisi’nin sahipleri, bir süre önce çıktıları dünya turundan izlenimlerini, muhteşem fotoğraflar eşliğinde Bodrumlular ile paylaştılar.

İkbal Çİğdem Damar ve Necip Damar söyleşide Tayland – Güney Afrika ve ABD izlenimlerini anlatırlarken bir taraftan da gittikleri ülkeleri Bodrum’la kıyaslayarak renkli bir sunum gerçekleştrdiler. 

Necip Damar Dünyanın üç uzak kentinin plajlarını gösterirken; “Buyrun bakın, bu uçsuz bucaksız plajlarda tek şezlong ve şemsiye göremezsiniz. Bu plajlar halkın. Kimse halkına plajları parayla satmıyor. Ama bu plajlarda tek çöp de bulamazsınız.” derken, Çiğdem Damar da Güney Afrika başta olmak üzere ülkelerin kendi el sanalarına ve kültürel değerlerine verdiği önemi vurgulayarak turizm kentlerinde ‘imitasyon’ çılgınlığı ile gerçek geleneksel ürünlerin yarattığı farka değindi.

Söyleşinin sonunda, Mustafa Köker’in piyanosu eşliğinde Meltem Başınhan “Sen Bodrum’sun Güzelim” adlı şarkıyı konuklar için seslendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
‘muglanarkotik’

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ‘muglanarkotik’ kullanıcı isimli resmi instagram hesabından faaliyetlerini yayınlamaya başladı.  Muğla İl...

Kapat