Güncel Haber

Saruhan’dan Sert Sözler

 
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan aday adayı Mustafa Saruhan, Ankara’dan ‘sözde’ kulis bilgileriyle Bodrum siyasetini yönlendirmeye çalışanlar olduğunu belirterek “Partimizi ve Bodrum seçmenini manipüle etmeye çalışan bu tür haberleri hoş karşılamak mümkün değildir” dedi. 

Saruhan, Gazeteci Emin Varol’un Arena Bodrum Haber’deki köşesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Kocadon’u atamaya karar verdiği yönündeki yazısına sert tepki gösterdi. Varol’u eleştiren Saruhan, CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayının henüz belirlenmediğini ve partinin hiçbir kademesinden bu yönde bir açıklama yapılmadığını söyledi. Saruhan, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayları, Parti Meclisi’nde görüşüldükten sonra kamuoyuna açıklanmaktadır. Henüz Parti Meclisi toplanmadığından, Bodrum ile ilgili bir karar da söz konusu değildir” diye konuştu. 

Saruhan, “CHP’nin Bodrum adayı ile ilgili nihai karar, Ocak ayı içerisinde kamuoyuna açıklanacaktır. Bu süre zarfında, hiç kimsenin parti üst yönetimi adına yorum ve dayatma yapmaya hakkı yoktur. Bizlerin, daima Bodrum için, ve partimizin yarınları için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

“Ankara’dan Bodrum’a Siyaset Mühendisliği” başlıklı bir basın açıklaması yayınlayan Mustafa Saruhan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

“Cumhuriyet Halk Partisi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da adayını, uzun ve titiz bir değerlendirme sürecinin nihayetinde belirleyerek kamuoyuna açıklayacağını duyurmuştu. Bu süre zarfında gerek örgütümüzün, gerekse Bodrum halkımızın bize gösterdiği teveccüh ve destek, partimizin yönetim kadrolarında da yansımasını bulmuştur. İçinde bulunduğumuz ocak ayının ilerleyen günlerinde, her şey açığa kavuşacaktır. Genel Merkezimizin, Bodrum için nihai kararını vereceği bu tarihe kadar bizler “aday adayı” olarak üzerimize düşen görevi hakkıyla yerine getirmekten geri kalmayacağımızı defalarca dile getirdik. “Daha Mutlu, Daha Umutlu Bir Bodrum” diyerek çıktığımız bu yolda mücadelemiz ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam etmektedir. Benim ve ekibimin tek bir amacı vardır. Bizler, daha huzurlu, daha mutlu bir Bodrum için yola çıktık. Bodrum’un hak ettiği hizmeti alabileceği, insanıyla barışık, samimi, çoğulcu katılımın hakim olduğu, halkını dinleyen, onlarla iç içe yaşayan bir belediyecilik anlayışıyla göreve talip olduk. Bu görevin bize verileceğine, parti büyüklerimizin Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda tercihini adalet ile kullanacağına yürekten inanıyoruz. Partimizin, en akılcı ve doğru kararlar vereceğine inanarak, arkadaşlarımla birlikte Bodrum için, CHP için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e...

Kapat