Kültür&Sanat

“Kader ve Ceza”

 
Bodrum’da liseli öğrencilerin bir araya gelerek oluşturduğu BAL (Bodrum’un Akıllı Liselileri) Tiyatrosu, 3’üncü oyunları “Kader ve Ceza”yı sahneye koydu. 

Reşat Selek’in yazıp yönettiği ve Arif Akkaya’nın düzenlemesini yaptığı “Kader ve Ceza”, Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 

 

Bodrum Anadolu Lisesi, Ali Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak, Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi ve Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi öğrencileri bir araya gelerek kurduğu BAL Tiyatrosu oyunu olan “Kader ve Ceza” izleyenlerin beğenisini kazandı. 

Oyunu yazan ve yöneten tiyatro tutkunu Reşat Selek, “Oyun kendi hayatından bir kesit. 40 sene önce benim hayatımdan 3 gün. Gerçek bir hikaye. Sadece isimler değişti. “Kader ve Ceza” adlı oyunumuz şunu anlatıyor; biz veliler çocuklarımızın okula geldiğinde neler yaptıklarını bilmiyoruz. Ama bu oyunu seyretmeye gelenler çocuklarının sınıfta ne yaptıklarını görecekler. Sınıftaki çocuklar evdeki çocuktan çok farklı.” 

2 perde halinde sahnelenen oyun, yaklaşık bir buçuk saat sürdü. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gökova körfezini istila etmeye başladı.

Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus'un batı kısımlarında mercan kayalıklarda yaşayan zehirli deniz canlısı Aslan balığı, Gökova körfezini istila etmeye başladı. ...

Kapat