Turizm Haber

Saldırgan ve vahşi satışa 35 Milyon Lira ceza

 
Ticaret Bakanlığı’nın TBMM’ye sunduğu rapora göre, 2017-2018 yıllarında devre mülk ve devre tatil hizmeti sunan 30 şirkete 35 Milyon Lira, ‘Saldırgan, vahşi satış’ cezası uygulandı.

Devre mülk satışında vatandaşların duygularının istismar edildiğine değinilen raporda, “Saldırgan satış yöntemleri uygulanarak sözleşmelerin imzalanması için baskıcı yöntemler uygulanıyor.

JEOTERMALDE FAZLA

İnsanlar ücretsiz yat gezisi, tatil ve yemek denilerek taşıma yoluyla bir otele götürülüyor. Orada loş ışıklar, yüksek sesli müzik ve çok profesyonel pazarlama elemanları vasıtasıyla tanıtım yapılıyor. Tanıtım esnasında eşlerin göz göze gelmesi dahi engelleniyor” denildi.

Milliyet’te yer alan habere göre, TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesindeki ‘Devre Mülk Mağduriyetlerinin Araştırılması Alt Komisyonu’nda Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan’ın sunduğu  raporda, devre mülk tesislerinin jeotermal açısından zengin bölgelerde yoğunlaştığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Narin, ”Çıkacak kanun son derece doğru

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, 300'den fazla otelin tahsis süresini uzatmak için başvuru yaptığını açıkladı. Cironun yüzde...

Kapat