logo

Bodrum Belediyesi’nden İlk Yıkım

Bodrum Belediyesi’nin İmar Affı kapsamı dışında kalan kaçak yapılarla ilgili yıkım çalışmaları bu sabah Güvercinlik’ten başladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın seçilmesinin hemen ardından gündeme getirdiği Kaçak Yapılarla Mücadele Seferberliği Güvercinlik Mahallesi’nden başladı. Geçen hafta bölgede ilk etapta tespit edilip yıkım kararı verilen 4 yapıyla ilgili harekete geçen belediye ekipleri, yapı sahiplerinin binayı boşaltmak için istedikleri süreyi vererek bölgeden ayrılmıştı.

Verilen sürenin dolmasının ve yıkım yapılacak binanın tahliye edilmesinin ardından bugün sabah saatlerinde bölgeye giden ekiplere eşlik eden kırıcı iş makinaları ve kepçeler yıkım çalışmasına başladı. Şafak Tan Öztürk adlı vatandaşa ait binada yapılan yıkım çalışmaları sırasında belediye edkiplerine 90 civarında Jandarma eşlik ederek bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı. Yıkılan binanın sahibi Şafak Tan Öztürk ise yıkım kararına başından beri muvafakat ettiklerini belirterek alınan yoğun güvenlik önlemlerini eleştirdi.

Öte yandan yıkım ile ilgili sosyal medyada görüşlerini dile getiren birçok vatandaş, Bodrum Belediyesi’nden yıkım çalışmalarında eşit ve adil bir uygulama yapılmasını beklediklerini ifade ederek, özellikle Yarımada genelinde imara aykırılıkları dikkat çeken büyük sermaye gruplarına ait otel ve rezidans inşaatlarına da aynı muamelenin yapılmasını beklediklerini dile getirdiler. Çevreci duruşuyla tanınan Sema Höcek’te sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Tüm kaçaklara eşit işlemi kabul edebiliriz. Ama kolayı seçip vatandaşın evinden başlar; kamusal alanları, kıyıları işgal edenleri başka sezona bırakırsanız vicdanımız razı gelmez. Düşünmeye başlarız” ifadelerini kullandı.

Bölgede 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren kaçak olarak yapılmış toplam 183 binanın olduğu öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

gaziantep escort