logo

Bodrum Büyük Kruvaziyere Hasret!

Bodrum’a bu yıl Nisan ayında gelen kruvaziyer dışında henüz büyük kruvaziyer gelmedi. Kruvaziyer turizminde yaşanan bu sıkıntı, esnafı da etkiliyor. 

Bundan 5-6 yıl önce sezonda 100’ün üzerinde kruvaziyerin geldiği Bodrum’da, bu sene bu alanda büyük sıkıntı yaşanıyor. Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne 21 Nisan’da yaklaşık 2 bin 700 yolcusu ve bin personeli ile gelen Malta bayraklı MeinSchiff 4 isimli yolcu gemisi dışında sezon boyunca henüz büyük bir kruvaziyer gelmedi.

Bodrum’a 21 Nisan’dan bu yana yolcu sayısı 200-300’ü geçmeyen yolcu gemileri uğradı. Bugün de Bodrum’a gelen Orient Queen isimli gemide 200 üzerinde yolcu bulunuyor.

Kruvaziyer turizmindeki bu büyük düşüş Bodrum esnafını da olumsuz yönde etkiledi. Özellikle Cumhuriyet Caddesi ve Kale Caddesi’nde hizmet veren esnaf, büyük yolcu gemilerinden inen yolcuların cadde ve sokakları doldurduğu o eski günleri arıyor.

Sezonun kalan günlerinde de ilçeye büyük bir yolcu gemisinin gelmesi beklenmiyor. Önümüzdeki sezon ise Bodrum’un büyük kruvaziyerlerin rotasına tekrar girmesi umut ediliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

gaziantep escort