Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 22°C
Az Bulutlu

  Bodrum CHP’de neler oluyor?

  CHP‘nin kurultay hazırlıkları 81 ilde tüm hızıyla devam ediyor. Şu günlerde ilçelerde delege seçimleri yapılmaya başladı. Ben de Bodrum’da olduğum için yakından takip ediyorum. Mahallelerde yapılan seçimler ay sonunda sona erecek gibi görünüyor. Üç aday da kıyasıya mücadele ediyor.

  Başkan Ahmet Aras seçimlerde kimsenin yanında olmadığını defalarca kez söyledi. Çünkü Ahmet Aras, başkan adayı olduğunda meclis üyelerini kendisi seçemedi. Meclis üyeleri ilçe başkanı Halil Karahan ile eski başkan adayı Mustafa Saruhan tarafından seçildi. Ahmet Aras’ın tek meclis üyesi İlhami Özden’di.

  Şimdiki ilçe başkanı Halil Karahan’ın seçtiği meclis üyeleri de tabiki kendilerini meclis üyesi seçen Halil Karahan’ı destekleyecekler. Eski dönem de meclis üyeleri ön seçimden çıkanlar olmuştu. Kimse torpille meclis üyesi olmamıştı. Yanlız başkan Mehmet Kocadon’un kontenjanından üç kişi meclis üyesi olmuştu. Son seçimde ise ahbap-çavuş ilişkisi ile meclis üyeleri seçildi. Yani kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmadı.

  Ben seçilen meclis üyelerini hiç bir şekilde suçlamıyorum. Çoğunu da tanımıyorum.  Fakat kimin nasıl listeye yazıldığını çok iyi biliyorum. Bunlar Halil Karahan ile onların bildiğidir ama iki kişinin sırrı hiç bir zaman sır değildir.

  Bodrum isim olarak çok büyük bir yerdir. fakat insanların ağzına düşmemek te elde değildir. İnsanlar restoranlarda, kafelerde ve kahvehanelerde vakit geçirirler. En çok konuşmalarda buralarda olur. Hele restoranta içkiden sonra konuşmalar bir başka olur. Şu bunu söyledi, şu kumar oynuyor, şu zamparılık yapıyor.. v.s diye konuşulur.

  Bu sözler doğru mudur değil midir bilemem fakat biraz araştırdıktan sonra anlaşılıyor ki ortalıkta baya ciddi pazarlıklar dönmüş…

  İşte şimdi bu söylentilerden sonra yeni bir seçim yapılacak ve ilçe başkanı seçilecek. Bir de kimseye umut vermeden ve tehdit etmeden seçimin yapılması benim dileğim. Kim ne yapmış ne yapacak beni ilgilendirmez. Fakat tehdit edilenler olursa isim verip buradan yazacağımı da belirtmek isterim.

  Ayrıca, Osman GürünAdem Zeybekoğlu ve Muğla Milletvekillerine iki çift lafım var. Yeteri kadar Halil Karahan’ı destekliyorsunuz. Fakat siz seçilmiş insanlarsınız. Halil Karahan kaybederse sizin Bodrum’daki saltanatınızın biteceğini de düşünüyor musunuz?

  CHP Genel Başkanı Kemal Kulıçdaroğlu, hepinizin bildiği gibi üç yıl önce ADALET yürüyüşü yapmıştı. Hiç ders almamışsınız. Muski çalışanlarını tehdit etmeniz demokrasinin temel direği olan CHP’de size yer yok.

  YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
  Bodrum Haber