DOLAR
8,6527
EURO
10,3510
ALTIN
494,85
BIST
1.402

  Bodrum kapanmayı böyle yaşıyor, tam kapanamadılar..!

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde bugün aniden yükselen ve 35 derecelerde ulaşan hava sıcaklığı nedeniyle tam kapanma kuralına uyulamadı. Vatandaşlar sahillere akın etti, bol bol denize girdi, güneşlendi.

  Bodrum kapanmayı böyle yaşıyor, tam kapanamadılar..!

  Muğla’nın Bodrum ilçesi tam kapanma nedeniyle büyük illerden göç almaya devam ediyor. Bugünde büyük illerden gelenleri polis ve bekçiler Bodrum’un girişindeki Yokuşbaşı, Torba, Lise ve Konacık kavşaklarında durdurarak sık sık izin ve seyahat belgesi kontrolü yaptılar. Büyükşehirlerden gelen ancak seyahat belgesi almayan bazı vatandaşlara cezai işlem uygulandı.

  HAVA SICAKLIĞI 8 DERECE BİRDEN ARTTI

  Bodrum’da bir ön önceye oranla hava sıcaklığının yaklaşık 8 derece birden artması ile yazlıklarında olanlar sahillere akın etti. Bodrum’un Ortakent Mahallesi’ndeki dünyaca ünlü Camel Beach plajındaki görüntüler yaz aylarını aratmadı. Onlarca kişi bol bol denize girdi, plajda güneşlendi, maske mesafe kuralları hiçe sayıldı. Güneşlenen ve denize giren bazı vatandaşların ise “Niye çekim yapıyorsunuz bu sıcak havada evde oturacak halimiz yoktu herhalde” diye tepki gösterdikleri görüldü. Bazı vatandaşlar ise evlerinin balkonlarından güneşlenip denize girenlere tepki gösterdi. ORtakent sahilindeki evinin balkonundan tepki gösteren evli ve iki çocuk annesi Elvan Göçebe “Bune ya, ne yapacağımızı şaşırdık, ceza yemeyelim diye evin içine hapsolduk, bunların bir ayrıcalığımı var, üzerlerinde ne maske ne semafe var, sabahtan akşama kadar deniz keyfi yapıyorlar, ayıp diye birşey var buda onlarda yok, yasalara uyan vatandaşı enayi yerine koyuyorlar, inşallah güvenlikg üçlerimiz gereğini yaparlar. Devlet her vatandaşın başına polismi dikecek, herkes denetimini kendisi yapmalı” diye konuştu.

  YAKLAŞIK 70 VATANDAŞ VE İŞYERİNE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

  Polis ekipleri denize giren ve yüzen bazı vatandaşlara cezai işlem uyguladı. Bodrum’da tam kapanma kurallarına uymayan yaklaşık 70 işletme ve vatandaşa cezai işlem uygulandığı belirtildi.

  Kaynak : Anterhaber