logo

Bodrum Siyaset Arenası


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Bodrum’un siyasi aktörleri çeyrek asırdan fazladır hep aynı, ufak tefek araya girenler olsa dahi ana omurga değişmez. Partileri değişmiştir, kapanmıştır, yerlerine yenileri kurulmuştur ,lakin aktörler hep aynı kalmıştır.

Dün birlikte siyaset yapanlar, bugün karşı karşıya gelmiş gibi görünse dahi, yarın bir araya gelmeyecekleri anlamına gelmemektedir. Bu gün birlikte olanların, yarın karşı karşıya gelmeyeceklerinin garantisi olmadığı gibi.

Bodrum’un sorunlarını alt alta yazın, dün neyse bugünde aynı konular sıralanacaktır. ”Sorun sorunda mı , sorun sorunu çözmeyen de mi” Sorun zaten sorun olarak görevini başarıyla yaptığına  göre, sorun sorunu çözmeyen de dir.

Aslında kimsenin derdi Bodrum değil, Bodrum’da iktidar olma hevesidir. Tersi olsaydı sorunlar farklı şekilde devam edebilirdi fakat, aynı olarak devam etmezdi.

Bir ağabeyimizin Kent  TV de açık oturumda ifade ettiği gibi Bodrum ve Muğla’da hiçbir partinin yönetim kadroları “LİYAKAT “üzerine kurulu değildir. Başka yerde öyle midir bilemem , zaten beni de şimdilik başka yerler ilgilendirmiyor.

Kasaba siyasetinin bütün unsurlarının uygulandığı yarımadamızda ,siyaset asla ve asla ideoloji üzerine kurulu değildir. İktidar olmak için veya iktidarın nimetlerinden yararlanmak için, her yol mubahtır . Siyaset; ilkesizlik ilkesi üzerinde yol almaktadır.

Özay Kartal’ın dünkü yazısında ki gibi” üye olunan bir parti mi ? Yoksa üye kaydedilen bir parti mi ?” diye olaya baktığımızda gelinen noktanın ne kadar vahim olduğu gün gibi ortada.

Bodrum’da ; iktidar ayrı telden, muhalefet ayrı telden çalarken, melodi aynı. Sazı çalarken dikkat edin, mızrap elinizde mi diye, yoksa sapı elinizde kalır.

Bodrum Siyaset Arenasına Tavsiyem ;

Başkalarını hedef göstererek, kendi alanınızı genişletmeye kalkmayın.

Siyaseti erk olarak görmeyin.

Geldiğiniz noktada başkalarının memuru olmayın. Başkalarının ayakçılığını yapmayın.

Esnafı, Halkı ezmeyin, Halk sizin marabanız değildir.

Vicdan ve adalet sahibi olun.

Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin.

Geldiğiniz noktayı önemli görmeyin, liyakat sahibi değilseniz oraları işgal etmeyin.

Kime yazdın diye merak eden olursa ben ortaya yazdım isteyen üstüne alır, üstüne almayan ayazda kalır.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şaka Gibisin Sayın Gürün…

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum Belediyesi ’nden, basın toplantısı daveti aldık, gönderilen davet metni ; Değerli basın mensupları, “Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 16.00'da Bodrum Belediyesi Trafo Kafe'de geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlenecektir.” “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan basın toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün yanı sıra Bodrum'daki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılacaktır. Gündeme dai...
 • O Zaman Başbakandı, Şimdi Cumhurbaşkanı…

  22 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Gülmeli mi ? Ağlamalı mı? Bilemedim. Bodrum’da birkaç gündür süren ve gösteriye dönüşen imara aykırı yapılarla ilgili yapılan işlemler, pek inandırıcı gelmedi. Biz bu filimi daha önce görmüştük... Bir çoğumuz hatırlar, denizden, havadan Cennetkoy, Torba, Güvercinlik, 2013 yılında imara aykırı yapılaşma var diyerek, bugün olduğu gibi tespitler, mühürlemeler yapılmıştı. O zaman Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı... 2013 yılında basında çıkan haber şöyle diyordu ; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Ba...
 • Danışıklı Dövüş mü ?

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilginin doğruluğuna emin olmadan, basında çıkan haberler üzerine yorum yapmak ne kadar doğrudur sizce. Haberin başlığına bakarak veya içeriğindeki açıklamaları doğru kabul ederek yapacağımız her yorum, bir başkasına haksızlık yapabileceğimiz kuşkusuyla yapılmalıdır. Dün yaygın ve yerel basında çıkan “Bodrum’da tartışılan proje için yargı devam dedi” başlıklı haber gerçeği yansıtmadığı gibi, değişik yorumlara neden olmaktadır. Çıkan haberin başlıktan sonraki özet kısmı şöyle ; “Yoğun yapılaşma nedeniyle kamuoyunda tartışılan Bodrum...
 • “MAZİYE BİR BAKIVER!!!”

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Almış eline mikrofonu güzel sanatçı, Bestesi Selahattin Altınbaş, Güftesi Orhan Arıtan Makamı hüzzam şarkıyı okuyor, Özgüven, Özen yerinde , ses güzel: “Ömrümüzün son demi, son baharıdır artık Maziye bir bakıver neler, neler bıraktık!” Evet, Mazi/geçmiş, insanların, halkları, kentlerin ortak alanı ortak paysıdır. Bu geçmişin kimisi karanlık, kimisi pırıl, pırıl, kimisi sıkıntı verici, kimisi utandırıcı, kimisi ayıplarla dolu kimsi onurlandırıcı. Kimsi statik kimisi başarı yükü. Ama hepsi de ayrı ,ayrı insanların geçmiş özel yapısı . Elbet...

gaziantep escort