logo

Bodrum ve Milas’ta eş zamanlı operasyon düzenledi. 

Bodrum, İstanbul, Aydın ve Milas’ta yapılan eş zamanlı operasyonda 810 şişe kaçak içki, 660 paket kaçak sigara ve kaçak alkol yapmakta kullanılan malzemelerle yakalanan 11 şüpheli Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

Milas’ta alkol satan bayilerin şikayetleri ve ilçe genelinde düğün ve eğlence mekanlarına sahte rakı ile viski satıldığına dair şikayetler üzerine çalışma başlatan Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Milas Grup Amirliği ekipleri, şüphelileri 6 ay takibe aldıktan sonra İstanbul, Aydın, Bodrum ve Milas’ta eş zamanlı operasyon düzenledi.

İmalathane olarak kullanılan mekanlara baskın düzenleyen polis, toplamda 810 şişe viski ve rakıdan oluşan sahte kaçak içki, 660 paket kaçak sigara, sahte içki üretiminde kullanılan 3,5 litre sahte rakı, 1 litre etil alkol, 72 adet doldurmaya hazır vaziyette boş rakı şişesi, 144 adet içki şişesi kapağı ve 12 sayfa içki etiketi, kapak mührü aparatları ele geçirdi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan B.B, C.B, H.K, A.B , U.K, A.T, T.Y, K.K, E.A, M.Z.Ş. ve Y,E.B. isimli şüpheliler, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?