DOLAR
8,5124
EURO
10,2921
ALTIN
498,49
BIST
1.441

  BODRUM’DA BİR BİNGÖL’LÜ

  BODRUM’DA BİR BİNGÖL’LÜ

  Hep düşünmüşümdür. Ben nereliyim diye? Aklım bana sen ülkemin neresinde yaşıyorsan, kendini nereli hissediyorsan oralısın diyor. Bir yanımda aslını inkar etme; sen Bingöllü bir babadan oldun, Bingöllü bir anadan doğdun…O nedenle sen Bingöllüsün diyor. Şaştım kaldım. Ben nereliyim yahu…!

  Bingöl’de 14 yaşına kadar yaşadım. Ondan sonra Mardin, Van arasında mekik dokuduktan sonra 18.yaşımda da Bingöl’deydim. Oradan ver elini Trabzon, dört yıl Trabzon’ daydım. Ara ara Bingöl’e geliyordum. Trabzon’dan eşimle birlikte dört yıl Cennet Datça’da yaşadım.

  Sonra, sonrası malum… Doyduğum şehre yerleşiyorum. Cennetten bir köşe Yalıkavak…28 yaşında geldiğim bu güzel yurt köşesinde bir hafta önce hiç kimseler bilmeden, sessiz sedasız 69 yaşıma girdim. Şimdi siz söyleyin ben nereliyim.

  Bingöl’ü canımdan çok seviyorum. Sosyal medyadaki güzel insanlar olmasa asla hiçbir şeyinden haberdar değildim. Fakat Bodrum’da 12 plakalı bir araba gördüğümde arkasından hasretle bakakaldım, gençlik günlerimde arkasından koştuğum da olmuştu.. Bingöl’deki acılara uzaktan üzülür; hüngür hüngür ağlarım. Başarılarına da sevinirim; heyecanlanırım. Tüylerim diken diken olur. Çünkü ben Bingöllüyüm.

  Bodrum-Yalıkavak, kırk yıldır bu şehirde yaşarım. İliklerime kadar yaşadığım; Yüce Mevlam kimselerin başına vermesin dediğim acıların en büyüğünü bu şehirde yaşadım. Mutlulukların en ulaşılmaz olanını bu şehirde yaşadım. Tarifsiz mutlu oldum. Düğünde, cenazede birlikte olduğum öğrencilerim ve Yalıkavaklı candan insanlarım oldu. Binlerce öğrencim bu şehirde girdi hayatıma. Onlara en etkili sözlerle bu cennet şehrin işgalini, talanını, sermayeyi, onun yerli işbirlikçilerini yürekten anlattım.

  Arkadaşlar kim ne derse desin ben anadan doğma; babadan olma Bingöllüyüm.

  Yaşamımın belirleyeni; taze acılarımın, sonsuz mutluluklarımın; özlemlerimin;
  umutlarımın şehri olduğu için de ben Bodrum-Yalıkavaklı’yım. Bilmem bu günlerde moda olan Kadim Bodrumlular beni kabul eder mi?

  Şehirlerde bilindik iki insan türü vardır. Sıradan insanlar(suyuna, sabununa dokunmayan; kaplumbağa gibi kabuğunda sesiz sedasız yaşayan insanlar.)Bir de şehirlerde gönüllere ilmek ilmek işlenmiş; unutulmazlar vardır.(Şehri yüreğinde hisseder; her şeyini izler, müdahale eder, mücadele eder.)Bir şehirde insanları yerli yabancı diye ayırmak ayıp günah, etik değil de…SIRADAN VE UNUTULMAZLAR zaten o şehirde herkesçe biliniyor; mezarlıkta bile farklı ilgi görüyorlar.

  Bunu yıllarca öğrencilerime de anlattım. Eğer yeteri kadar etkili olamamışsam o da benim eksikliğim. Gömün beni Oğlumun kıyısına gerisi yalan.