logo

Bodrum’da da tören ve etkinliklerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da tören ve etkinliklerle anıldı.

Bodrum’daki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törenle başladı. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, daire amirleri, gaziler ve siyasi parti temsilcileri ile bazı okullar katıldı. Tören, Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Garnizon Komtanı Personel Albay İzzet Adagideli, Beleldiye Başkan Vekili Taner Uslu’nun çelenklerinin ardından siyasi partilerin Bodrum ilçe örgütleri ve Muharip Gaziler Derneği Bodrum Temsilciliği de sırasıyla Ata’ya saygılarını sunarak, anıt önüne çelenk bıraktılar.

10 Kasım anma töreni, 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Saygı duruşu esnasında resmi araçlar, ambulanslar ve limanda bağlı bulunan tekneler siren çaldı. Tören sonrası vatandaşlar Atatürk anıtı önünde fotoğraf çektirdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında daha sonra Herodot Kültür Merkezi(HKM)’nde bir program düzenlendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?